Manchester United pobije rekord transferowy?! Bruno Fernandes nalega

Manchester United pobije rekord transferowy?! Bruno Fernandes nalega fot. Andrew Surma/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fabrizio Romano

Manchester United zainteresowany João Nevesem, którego chce też Bruno Fernandes. Na przeszkodzie mogą stanąć jednak pieniądze, o czym informuje Fabrizio Romano.

Manchester United w zimie poszuka wzmocnień. Pierwsza część sezonu w wykonaniu podopiecznych Erika ten Haga nie powala i zespół zajmuje w tabeli dopiero szóste miejsce. Jakby tego było mało, jest o krok od odpadnięcia z Ligi Mistrzów.

Potrzebne są więc wzmocnienia. W tym kontekście pada przede wszystkim stoper, ale też defensywny pomocnik.

W kontekście drugiej z tych opcji na tapet trafiło nazwisko João Nevesa. Na jego temat w samych superlatywach wypowiadał się ostatnio jego kolega z reprezentacji Portugalii, Bruno Fernandes.

- Szczerze to bardzo chciałbym, żeby dołączył do Manchesteru United. To gość, który dysponuje niesamowitą jakością. Decyzja będzie jednak należała do niego - wyznał w rozmowie ze sport.tv.

Sprawie postanowił więc przyjrzeć się niezastąpiony Fabrizio Romano. Czy istnieją w ogóle szanse, by ten ruch doszedł do skutku?

Na ten moment Benfica nie przejawia chęci pozbywania się tego zawodnika. Tak naprawdę jedyną drogą pozyskania go, jest wpłacenie kwoty odstępnego - 120 milionów euro.

Choć to wątpliwe, to jeśli „Czerwone Diabły” wkroczą do gry, to byłby ich rekord transferowy. Do tej pory za największą sumę przybył na Old Trafford Paul Pogba, który kosztował 105 milionów euro.

João Neves natomiast rozegrał w tym sezonie łącznie 18 spotkań, a w nich miał gola i dwie asysty.

Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2028 roku.

Największe transfery w historii Manchesteru United:

1. Paul Pogba - 105 milionów euro;
2. Antony - 95 milionów euro;
3. Harry Maguire - 87 milionów euro;
4. Jadon Sancho - 85 milionów euro;
5. Romelu Lukaku 84,7 miliona euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy