Manchester United postawiony pod ścianą. Ighalo zostanie wykupiony albo wraca do Chin

Manchester United postawiony pod ścianą. Ighalo zostanie wykupiony albo wraca do Chin fot. Manchester United
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Shanghai Shenhua nie zamierza przedłużać tymczasowego pobytu Odiona Ighalo w Manchesterze United i spodziewa się jego powrotu po wygaśnięciu okresu wypożyczenia.

Reprezentant Nigerii miał stanowić tymczasowe rozwiązanie problemów sztabu szkoleniowego „Czerwonych Diabłów” z obsadzeniem pozycji środkowego napastnika w obliczu mniej lub bardziej poważnych kontuzji odnoszonych przez podstawowych piłkarzy.

30-letni zawodnik w trakcie swojego pobytu w ekipie z Old Trafford pokazał się jednak z na tyle dobrej strony, że przedstawiciele klubu zaczęli się poważnie zastanawiać nad możliwością skorzystania z prawa do dokonania definitywnego wykupu Odiona Ighalo z Shanghai Shenhua.

Manchester United miał wykonać w tym kierunku już pewne kroki, ale z podjęciem ostatecznej decyzji planował poczekać do zakończenia sezonu.

Wstrzymanie rozgrywek przez pandemię koronawirusa w znaczącym stopniu pokrzyżowało zamiary „Czerwonych Diabłów”, ponieważ najwcześniejszej wrócą one na boisko w czerwcu, a wtedy Nigeryjczyk zgodnie z obowiązującymi zapisami w umowie powinien wrócić do chińskiego zespołu, bo termin jego wypożyczenia wygasa wraz z końcem maja.

Dziennikarze Sky Sports przekonują, że Shanghai Shenhua nie pójdzie w tej kwestii na żadne ustępstwa i oczekuje od ekipy z Old Trafford klarowanego stanowiska w kwestii przyszłości Ighalo.

Wspomniane źródło dodaje, że jeżeli wielokrotny mistrz Anglii zdecyduje się ostatecznie nawiązać dłuższą współpracę z 30-latkiem, to drużyna z Chin ma oczekiwać za niego oferty przekraczającej 20 milionów euro.

Do tej pory w mediach mówiło się o tym, że Manchester United jest skłonny wyłożyć maksymalnie 15 milionów euro na sprowadzenie doświadczonego napastnika, który zdążył zdobyć cztery gole w ośmiu rozegranych meczach dla „Czerwonych Diabłów”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany Milik powiedział „tak” Juventusowi Milik powiedział „tak” Juventusowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy