Manchester United postawiony pod ścianą. Ighalo zostanie wykupiony albo wraca do Chin

Manchester United postawiony pod ścianą. Ighalo zostanie wykupiony albo wraca do Chin fot. Manchester United
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Shanghai Shenhua nie zamierza przedłużać tymczasowego pobytu Odiona Ighalo w Manchesterze United i spodziewa się jego powrotu po wygaśnięciu okresu wypożyczenia.

Reprezentant Nigerii miał stanowić tymczasowe rozwiązanie problemów sztabu szkoleniowego „Czerwonych Diabłów” z obsadzeniem pozycji środkowego napastnika w obliczu mniej lub bardziej poważnych kontuzji odnoszonych przez podstawowych piłkarzy.

30-letni zawodnik w trakcie swojego pobytu w ekipie z Old Trafford pokazał się jednak z na tyle dobrej strony, że przedstawiciele klubu zaczęli się poważnie zastanawiać nad możliwością skorzystania z prawa do dokonania definitywnego wykupu Odiona Ighalo z Shanghai Shenhua.

Manchester United miał wykonać w tym kierunku już pewne kroki, ale z podjęciem ostatecznej decyzji planował poczekać do zakończenia sezonu.

Wstrzymanie rozgrywek przez pandemię koronawirusa w znaczącym stopniu pokrzyżowało zamiary „Czerwonych Diabłów”, ponieważ najwcześniejszej wrócą one na boisko w czerwcu, a wtedy Nigeryjczyk zgodnie z obowiązującymi zapisami w umowie powinien wrócić do chińskiego zespołu, bo termin jego wypożyczenia wygasa wraz z końcem maja.

Dziennikarze Sky Sports przekonują, że Shanghai Shenhua nie pójdzie w tej kwestii na żadne ustępstwa i oczekuje od ekipy z Old Trafford klarowanego stanowiska w kwestii przyszłości Ighalo.

Wspomniane źródło dodaje, że jeżeli wielokrotny mistrz Anglii zdecyduje się ostatecznie nawiązać dłuższą współpracę z 30-latkiem, to drużyna z Chin ma oczekiwać za niego oferty przekraczającej 20 milionów euro.

Do tej pory w mediach mówiło się o tym, że Manchester United jest skłonny wyłożyć maksymalnie 15 milionów euro na sprowadzenie doświadczonego napastnika, który zdążył zdobyć cztery gole w ośmiu rozegranych meczach dla „Czerwonych Diabłów”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy