Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE]

Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] fot. warasit phothisuk / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Manchester United

Wraz z końcem 2021 roku Ed Woodward przestanie pełnić funkcję wiceprezesa wykonawczego w Manchesterze United - potwierdzono oficjalnym komunikatem.

„Czerwone Diabły” opublikowały w godzinach wieczornych specjalny komunikat, w którym potwierdziły wcześniejsze informacje „The Athletic”. Te sugerowały, że z Manchesterem United pożegna się wiceprezes wykonawczy, Ed Woodward.

49-latek, czyli jedna z osób, które pomogły rodzinie Glazerów w przejęciu podmiotu, rzeczywiście poszuka sobie nowego zajęcia. Z angielskim klubem był związany od 2005 roku.

Od 2012 roku piastował na Old Trafford rolę wspomnianego wiceprezesa. Wraz z końcem bieżącego roku jego kadencja przejdzie do historii.

- Jestem niezwykle dumny, że służyłem tu przez 16 lat i miałem zaszczyt pracować dla jednego z najlepszych klubów piłkarskich na świecie. Wszystkie sprawy pozostawiam w dobrym stanie i muszę przyznać, że trudno będzie mi odejść - stwierdził.

- Podczas mojego pobytu w Manchesterze United zainwestowaliśmy w drużynę ponad milion funtów i jestem zadowolony z postępu, jaki poczynili piłkarze pod okiem Ole Gunnara Solskjæra. Jestem przekonany, że dzięki zmianom, które wprowadzaliśmy przez lata, ten klub będzie niedługo wznosił kolejne trofea. Desperacko walczyłem o to, byśmy znowu wygrali Premier League podczas mojej kadencji i istnieją już ku temu podstawy. Ten klub bardzo na to zasługuje. - dodał.

Do odejścia Woodwarda odniósł się także prezes zarządu, Joel Glazer.

- Ed Woodward zasłużył na wielkie wyróżnienie za to, co zrobił dla klubu. W imieniu wszystkich ludzi związanych z Manchesterem United chciałbym wyrazić szczere podziękowania za jego niestrudzoną pracę i poświęcenie. Jego wkład był ogromny i zawsze będzie on mile widziany na Old Trafford. Jest on członkiem rodziny tego klubu - stwierdził.

Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną rezygnacji 49-latka. Niektóre media sugerują, że głównym czynnikiem jest fakt, że „Czerwony Diabły” dołączyły do struktur Superligi. Presja związana z tą sprawą mogła okazać się kluczowa. Inne twierdzą z kolei, iż odejście Woodwarda było planowane już od dłuższego czasu, a data ogłoszenia to czysty przypadek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy