Manchester United: Rozmowy z Ernesto Valverde nabierają rozpędu. Hiszpan wychodzi na czoło wyścigu

Manchester United: Rozmowy z Ernesto Valverde nabierają rozpędu. Hiszpan wychodzi na czoło wyścigu fot. RemotePhotoPress / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Manchester United chce jak najszybciej sprowadzić tymczasowego menedżera i widzi w tej roli Ernesto Valverde. Prowadzone są z nim wstępne rozmowy, informuje Sky Sports.

Odkąd zwolniony został Ole Gunnar Solskjær, wokół ekipy z Old Trafford pojawiło się mnóstwo nazwisk jego potencjalnych następców. Wszystko przez otwartą decyzję klubowych władz, które postanowiły, że nominalny menedżer zostanie zatrudniony najprawdopodobniej dopiero po zakończeniu sezonu, a do tego czasu sprowadzony ma zostać doświadczony szkoleniowiec, który ustabilizuje sytuację w zespole.

W kontekście tymczasowe pracy najczęściej wymieniani są Lucien Favre czy Rudi Garcia, ale na szczycie listy zdaje się być Ernesto Valverde. Trener, który osiągał sukcesy w Hiszpanii oraz Grecji pozostaje bez pracy, odkąd rozstał się z FC Barceloną jeszcze w zeszłym roku. „Czerwone Diabły” chcą wykorzystać jego sytuację, wierząc, iż jego doświadczenie pozwoli na osiągnięcie celów do końca sezonu.

Sky Sports informuje, że strony prowadzą rozmowy, które nadal pozostają na wstępnym etapie. Niemniej negocjacje są jak najbardziej poważne i widać, iż to właśnie 57-latek jest na ten moment głównym kandydatem do objęcia posady.

Sprawę nieco utrudnia formuła całej operacji. Valverde z pewnością będzie chciał wykorzystać rozmowy do tego, by zorientować się, czego tak naprawdę władze Manchesteru United od niego oczekują. Klub chce pozyskać trenera doświadczonego, ale jednocześnie zostawić sobie furtkę na to, by w każdej chwili móc się z nim pożegnać, gdyby nadarzyła się okazja do wcześniejszego związania się z nominalnym menedżerem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy