Manchester United rozważa powrotny transfer bramkarza

Manchester United rozważa powrotny transfer bramkarza fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN

Sam Johnstone może zająć w kadrze Manchesteru United miejsce Davida De Gei po zakończeniu obecnego sezonu - poinformował Mark Ogden z ESPN.

Reprezentant Hiszpanii był w minionych latach niekwestionowanym numerem jeden w bramce „Czerwonych Diabłów” i cieszył się olbrzymim zaufaniem nie tylko sir Alexa Fergusona, ale także każdego z kolejnych menedżerów ekipy z Old Trafford.

Ta sytuacja uległa jednak zmianie po tym, jak Ole Gunnar Solskjær zaczął w trakcie obecnych rozgrywek stawiać na Deana Hendersona.

24-letni zawodnik prezentował się rewelacyjnie w minionych sezonach na wypożyczeniu w Sheffield United i dlatego zgodził się latem na przedłużenie współpracy z Manchesterem United po otrzymaniu zapewnienia, że w niedalekim czasie zostanie pełnoprawnym następcą Davida De Gei.

Ten moment nastąpił stosunkowo szybko. Z tego powodu władze angielskiego klubu noszą się z zamiarem przedwczesnego zakończenia współpracy z jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy w całej Premier League już przed startem kolejnych rozgrywek.

Przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” zdają sobie doskonale sprawę z faktu, że ewentualna sprzedaż 30-latka będzie wiązała się z koniecznością sprowadzenie wartościowego konkurenta Hendersonowi.

Mark Ogden z ESPN uważa, że może nim zostać niedawny kolega Anglika z klubowej akademii ekipy z Old Trafford w osobie Sama Johnstone'a.

Doświadczony golkiper był w przeszłości wielokrotnie wypożyczany z Manchesteru United do innych zespołów aż w końcu postanowił definitywnie rozstać się z macierzystą drużyną na rzecz występów w West Bromwich Albion.

28-latek przeniósł się do tej ekipy w lipcu 2018 roku i od tego czasu wypracował sobie stosunkowo mocną pozycję wśród bramkarzy na Wyspach Brytyjskich. Ten stan rzeczy podkreśla między innymi fakt, że nie tak dawno znalazł się w kadrze „Synów Albionu” na pojedynki w ramach eliminacji Mistrzostw Świata.

Johnstone zasłużył sobie na to powołanie za sprawą dobrej postawy prezentowanej w meczach Premier League, gdzie zachował sześć czystych kont w 33 rozegranych meczach. Ten dorobek nie pomoże najprawdopodobniej „The Baggies” utrzymać się w elicie, ale pozwoli jej zawodnikowi znaleźć angaż w innym zespole z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Poza Manchesterem United poważne zainteresowanie usługami 28-latka przejawia także Tottenham oraz West Ham United. Wspomniany dziennikarz przekonuje, że obecnie największe szanse na jego pozyskanie mają „Młoty”, gdzie miałby przejąć pozycję numer jeden od Łukasza Fabiańskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy