Manchester United sprzątnie Chelsea sprzed nosa czołowego kandydata na trenera?! Doszło do spotkania

2024-05-23 21:46:18; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Manchester United sprzątnie Chelsea sprzed nosa czołowego kandydata na trenera?! Doszło do spotkania
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Sky Sports

Działacze Manchesteru United w poprzednim tygodniu spotkali się z przedstawicielami Kierana McKenny – przekazało Sky Sports. Trenerem z Irlandii Północnej mocno zainteresowane są również między innymi Chelsea i Brighton.

Strony zdążyły ze sobą porozmawiać na temat prognoz i możliwości przejęcia usług architekta awansu do Premier League z Ipswich Town. Cała akcja odbywa się w cieniu przygotowań „Czerwonych Diabłów” do jednego z najważniejszych spotkań kończącego się sezonu.

Podopieczni Erika ten Haga, którego odejście z klubu zapowiedział Gianluca Di Marzio, przygotowują się na finałowy, derbowy mecz Pucharu Anglii na Wembley przeciwko Manchesterowi City. Dla 20-krotnego mistrza kraju to nie tylko gra o honor i zdobycie jakiegokolwiek trofeum, ale także jedyna przepustka na udział w następnej edycji europejskich pucharów.

Biurowe zaplecze musi jednak w międzyczasie podejmować jakiekolwiek kroki zmierzające do jak najszybszego ustabilizowania sytuacji na ławce trenerskiej. Prym w dyskusjach z agentami 38-latka przewodzili Omar Berrarda (prezes Manchesteru United) oraz Jason Wilcox (dyrektor techniczny).

Sytuacja z dnia na dzień może okazać się coraz trudniejsza. Swoje celowniki na McKennę nastawiły też Chelsea i Brighton & Hove Albion, które rozstały się już kolejno z Mauricio Pochettino oraz Roberto De Zerbim.

Koniec końców, bohater spekulacji zawsze może rozważyć przedłużenie kontraktu, jakie zaproponował mu obecny pracodawca. Były asystent w sztabie szkoleniowym Ole Gunnara Solskjæra i José Mourinho właśnie w United wziął jednak na wstrzymanie.

Umowa między beniaminkiem Premier League 2024/2025 a młodym taktykiem wygasa za 13 miesięcy.