Manchester United szuka następcy Davida De Gei. Zaskakujący kandydat na radarze

Manchester United szuka następcy Davida De Gei. Zaskakujący kandydat na radarze fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Manchester United rozważa różne scenariusza odnoszące się do obsadzenia pozycji bramkarza w nowym sezonie. Jeden z nich zakłada pozyskanie Jordana Pickforda z Evertonu - uważa Mike McGrath z „The Telegraph”.

„Czerwone Diabły” wiele zawdzięczają 31-letniemu bramkarzowi, który na przestrzeni ubiegłych sezon należał bez wątpienia do grona najlepszych golkiperów w całej Premier League.

W ostatnim czasie wielokrotny reprezentant Hiszpanii nie prezentuje się już tak pewnie jak kiedyś. Dlatego w strukturach Manchesteru United toczone są dyskusje na temat obsadzenia pozycji numerem jeden w przyszłości oraz dalszych losów samego Davida De Gei, ponieważ ten ma w kontrakcie obowiązującym do końca czerwca 2023 roku zawartą opcją umożliwiającą klubowi przedłużenie z nim współpracy o dodatkowe dwanaście miesięcy.

Ekipa z Old Trafford byłaby z pewnością skoro do jego zatrzymania, gdyby nie fakt, że wiązałoby się to z koniecznością wypłacania ogromnego wynagrodzenia bramkarzowi, który inkasował do niedawna 350 tysięcy funtów tygodniowo.

Jego obecna pensja jest niższa z uwagi na brak uzyskania kwalifikacji do Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie, ale i bez tego jest on lepiej z opłacanych piłkarzy w całym zespole.

Z tego też powodu wysłannicy „Czerwonych Diabłów” rozglądają się za jego długofalowym następcą i w opinii Mike'a McGratha z „The Telegraph”, bardzo poważnie biorą pod uwagę opcję zatrudnienia Jordana Pickforda z Evertonu.

Etatowy reprezentant Anglii, obecnie kontuzjowany, jest związany z drużyną z niebieskiej części Liverpoolu do końca następnego sezonu, więc byłby do wyciągnięcia za stosunkowo niewielką sumę i na pewno miałby dużo mniejsze wymagania od De Gei.

Ponadto nie należy zapominać o tym, że z Manchesterem United dalej jest związany ich wychowanek - Dean Henderson, który nie doczekał się otrzymania do tej pory prawdziwej szansy w zespole z Old Trafford i teraz występuje na wypożyczeniu w Nottingham Forest.

Pickford zdążył rozegrać sześć spotkań w obecnej kampanii i zachował w nich jedno czyste konto przy sześciu wpuszczonych golach.

Natomiast obecny golkiper „Czerwonych Diabłów” nie dał się pokonać trzykrotnie w ośmiu występach i w tym czasie wyciągał piłkę z siatki ośmiokrotnie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy