Manchester United szykuje się do rozstania z kilkoma piłkarzami. Southampton chce wykorzystać okazję

Manchester United szykuje się do rozstania z kilkoma piłkarzami. Southampton chce wykorzystać okazję
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Przedstawiciele Manchesteru United mogą nieco przewietrzyć szatnię zespołu prowadzonego przez Ole Gunnara Solskjæra w trakcie zimowego okna transferowego. Z takiego obrotu spraw najbardziej chce skorzystać Southampton, które dąży do wypożyczenia Brandona Williamsa - poinformował „The Telegraph”.

„Czerwone Diabły” pożegnały się już po fazie grupowej ze swoimi marzeniami o zwycięstwie w Lidze Mistrzów i na wiosnę przyjdzie im tylko powalczyć o wygraną w Lidze Europy oraz o jak najwyższe miejsce w tabeli Premier League na zakończenie obecnego sezonu.

Ole Gunnar Solskjær nie będzie najprawdopodobniej potrzebował do osiągnięcia tego celu aż tak szerokiej ławki, którą na dziś dysponuje, dlatego wyraził zgodę na rozstanie definitywne lub tymczasowe z kilkoma mniej przydatnymi zawodnikami.

W tej drugiej puli za jednego z bardziej wartościowych graczy uchodzi Brandon Williams. Wychowanek Manchesteru United spadł na trzecie miejsce w hierarchii lewych obrońców w zespole po sprowadzeniu Alexa Tellesa i dlatego ma teraz otrzymać pozwolenie na udanie się do innej drużyny, w której mógłby liczyć na częstszą grę w drugiej części trwających rozgrywek. Do tej pory rozegrał w swoim macierzystymi klubie zaledwie pięć spotkań i zanotował w nich jedną asystę.

Z prawdopodobnej dostępności młodzieżowego reprezentanta Anglii chce skorzystać Southampton. Dziennikarze „The Telegraph” uważają, że „Świeci” celują w tym sezonie w zajęcie jednego z miejsc uprawniających do startu w europejskich pucharach i potrzebuje do tego między innymi bardziej wartościowego konkurenta oraz zmiennika dla Ryana Bertranda.

Poza nimi sytuacji 20-latka przyglądają się także działacze Newcastle United.

Williams nie jest naturalnie jednym piłkarzem, który może wkrótce opuścić szeregi Manchesteru United. Danielowi Jamesowi zależy na spędzaniu na boisku większej liczby minut, aby móc w ten sposób lepiej przygotować się do udziału w Mistrzostwach Europy.

Jego ewentualne wypożyczenie jest jednak uzależnione od otrzymania zgody na pracę na terenie Wielkiej Brytanii przez Amadę Diallo, którego zimowy transfer z Atalanty za 30 milionów euro oraz dodatkowe 10 milionów zawartych w bonusach został przypieczętowany już latem.

Z kolei do definitywnego rozstania z „Czerwonymi Diabłami” są wytypowani Marcos Rojo, Jesse Lingard oraz Sergio Romero. Ten ostatni może ostatecznie znów zostać zatrzymany siłą w angielskim klubie, ale tylko w przypadku opuszczenia go na zasadzie wypożyczenia przed Deana Hendersona, co na chwilę obecną wydaje się mało prawdopodobne.

Ponadto ekipa z Old Trafford nie ma w planach nawiązania dalszej współpracy z Odionem Ighalo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy