Manchester United upokorzony przez Brentford. Pierwsza przegrana z tym rywalem od 84 lat fot. kivnl / Shutterstock.com
Źródło: Transfery.info | Sky Sports

Manchester United już po 35 minutach meczu Premier League z Brentfordem przegrywał 0:4. To nie zapowiadało niczego dobre dla kibiców „Czerwonych” i tak było w istocie. Mimo ogromu czasu na choćby gola honorowego, ten nie nadszedł.

W drugiej kolejce ligowej Cristiano Ronaldo po raz pierwszy zaczął zawody w wyjściowym składzie. Zanim Portugalczyk zdążył złapać pierwszą zadyszkę, jego zespół już przegrywał.

W 10. minucie meczu do siatki trafił Josh Dasilva, a osiem minut później było już 2:0 dla gospodarzy, a to za sprawą gola Mathiasa Jensena.

Christian Eriksen na pewno nie tak wyobrażał sobie przeprowadzkę do rekordowego mistrza Anglii. To właśnie etatowy reprezentant Danii stracił futbolówkę, a jego młodszy rodak wpakował ją do pustej bramki. Uprzednio zdrowego rozsądku zabrakło Davidowi de Gei, który właściwie wpakował klubowego kolegę na przysłowiową minę. Hiszpan zawinił zresztą już przy pierwszej bramce, gdy wypuścił piłkę z rąk.

Kiedy fani gości czekali na odpowiedź, miejscowi zadali dwa następne ciosy. Tym razem na listę strzelców wpisali się Ben Mee oraz Bryan Mbuemo. Gdy robił to ten ostatni, na zegarze była 35 minuta.

Manchester United miał mnóstwo czasu na odwrócenie karty na swoją korzyść, doprowadzenie do remisu, o golu honorowym nie mówiąc. W poczynania podopiecznych Erika ten Haga wkradły się jednak brak pomysłu i kreatywności. Finalnie więcej bramek już nie padło.

Brentford pokonał „Czerwone Diabły” po raz pierwszy od lutego 1938 roku. Jakby tego było mało, jest to jego najwyższe zwycięstwo od czasu zawiązania Premier League. Gdy weźmiemy pod uwagę poprzednika, czyli First Division, ten triumf rozmiarami ustępuje jedynie 6:1 z Grimsby Town w 1938 roku.

Erik ten Hag musi przełknąć gorycz porażki, ale z drugiej strony jego drużyna nawiązuje do sezonu 1992/1993, gdy również wtedy zaczynała od dwóch przegranych, a w ogólnym rozrachunku wygrała rozgrywki Premier League.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum” Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum”