Manchester United w końcu przekonał. Pewna wygrana „Czerwonych Diabłów” [WIDEO]

2024-09-14 15:27:07; Aktualizacja: 2 godziny temu
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Transfery.info

Manchester United w meczu czwartej kolejki Premier League pokonał Southampton 3:0 na wyjeździe. To dla drużyny Erika ten Haga drugi triumf w tym sezonie.

Manchester United do tej pory nie miał za sobą przekonującego występu w tym sezonie Premier League. Z Fulham podopieczni Erika ten Haga wygrali 1:0, a później przegrali dwa mecze z rzędu. 1:2 z Brighton i 0:3 z Liverpoolem. Spotkanie z Southampton po przerwie reprezentacyjnej było więc idealną okazją na przełamanie.

Drużyna z Old Trafford nie weszła najlepiej w to spotkanie. Mecz było bardzo zacięty, nawet z lekką przewagą Southampton. W 33. minucie przed szansą z 11 metrów stanął Cameron Archer, jednak jego uderzenie obronił André Onana. Po tym wydarzeniu United się przebudzili i przejęli inicjatywę.

Znalazło to swoje przełożenie na wynik. W 35. minucie po rozegraniu rzutu rożnego piłkę w siatce umieścił Matthijs de Ligt, a w 42. minucie na 2:0 podwyższył Marcus Rashford. Goście grali do końca i w 96. minucie wynik meczu ustalił na 3:0 Alejandro Garnacho.

Druga połowa spotkania to wyraźna dominacja „Czerwonych Diabłów”, które nie pozwoliły rywalom na nic. W 79. minucie czerwoną kartkę ujrzał gracz „Świętych”, Jack Stephens i wtedy było już niemal pewne, że na St. Mary's Stadium wygrają goście. Nie wszystko jednak będzie zapewne cieszyć kibiców klubu z czerwonej części Manchesteru, gdyż boisko z urazami opuścili Jonny Evans i Matthijs de Ligt.

Po tym meczu, przynajmniej na chwilę, Manchester United wskoczył na ósme miejsce w tabeli. Beniaminek Premier League jest zaś przedostatni z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramek 1:7.