Manchester United wprowadza cenzurę. Fotoreporterzy dwóch agencji z zakazem wstępu na Old Trafford

Manchester United wprowadza cenzurę. Fotoreporterzy dwóch agencji z zakazem wstępu na Old Trafford fot. PhotoLondonUK / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Manchester United zablokował możliwość wstępu na Old Trafford fotoreporterom z „Agence France-Presse” i „Action Images” w związku z niedawnymi wydarzeniami mającymi miejsce na stadionie przed meczem z Liverpoolem w pierwotnym terminie - poinformował Tom Morgan z „The Telegraph”.

Pojedynek dwóch najbardziej utytułowanych angielskich zespołów miał początkowo zostać rozegrany 2 maja o godzinie 17:30. Ostatecznie nie doszedł on jednak do skutku ze względu na wtargnięcie sympatyków „Czerwonych Diabłów” na murawę Old Trafford w ramach protestu przeciwko rodzinie Glazerów.

Całe to zdarzenie zostało dokładnie udokumentowane przez przebywających już na stadionie dziennikarzy oraz fotoreporterów.

Tom Morgan z „The Telegraph” przekonuje, że ich zawodowe działania nie przypadły jednak do gustu amerykańskim właścicielom Manchesteru United, którzy postanowili zablokować możliwość wstępu na swój obiekt fotoreporterom z „Agence France-Presse” i „Action Images” na najbliższy mecz przeciwko Fulham (18 maja).

Przedstawiciele angielskiego klubu postanowili wprowadzić taką formę „cenzury” z uwagi na fakt, że wysłani fotoreporterzy wykonywali zdjęcia dla wiadomości, a nie dla sportu i w związku z tym nie posiadali stosownych akredytacji na przebywanie na terenie stadionu.

- Te zdjęcia zostały zrobione przez dziennikarzy prasowych i opublikowane, ponieważ była to sprawa wyjątkowego zainteresowania publicznego, zarówno w kraju, jak i za granicą, ze względu na okoliczności i niedawną próbę podjętą przez obecnych właścicieli dotyczącą utworzenia Superligi - powiedział jeden z fotografów, pragnący zachować anonimowość.

Otoczenie wyraziło głębokie rozczarowanie postępowaniem „Czerwonych Diabłów” i liczy na szybkie dojście do porozumienia pomiędzy obiema stronami.

„Agence France-Presse” i „Action Images” czekają z kolei na otrzymanie wyjaśnień, aby następnie móc odnieść się do stanowiska Manchesteru United poprzez wydanie własnych komunikatów.

Więcej na temat: Manchester United Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy