Manchester United wycenił swojego pomocnika. Są pierwsi chętni

2023-07-26 10:58:02; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Manchester United wycenił swojego pomocnika. Są pierwsi chętni Fot. Thanisornkaitin / Shutterstock.com
Jakub Skorupka
Jakub Skorupka Źródło: James Ducker [The Telegraph]

Manchester United poinformował, że jest gotów sprzedać Freda za sumę 20 milionów euro - podał James Ducker, dziennikarz „The Telegraph”.

Przed nowym sezonem Premier League Manchester United celuje w zdobycie mistrzostwa Anglii. W zeszłych rozgrywkach podopieczni Erika ten Haga zajęli trzecie miejsce, rzutem na taśmę wyprzedzając Newcastle United.

Nowym zawodnikiem „Czerwonych Diabłów” został Mason Mount za sumę 60 milionów funtów (około 70 milionów euro). Następcą Davida de Gei, który po wielu spędzonych na Old Trafford, zdecydował się na odejście z klubu, został André Onana, pozyskany za 52,5 miliona euro (około 45 milionów funtów).

Jakiś czas temu w mediach pojawiały się doniesienia, że Erik ten Hag nie widzi miejsca dla czterech zawodników w swojej drużynie. Byli to: Harry Maguire, Jadon Sancho, Fred i Scott McTominay.

W ostatnich dniach „Czerwone Diabły” wyceniły Freda na 20 milionów euro. Jak podaje James Ducker, dziennikarz „The Telegraph” są już pierwsi chętni na zakup brazylijskiego środkowego pomocnika. Mają nimi być Fulham, Galatasaray i kluby z Arabii Saudyjskiej.

Fred trafił do Manchesteru United z Szachtara Donieck za 59 milionów euro.

W barwach „Czerwonych Diabłów” wystąpił w 213 spotkaniach, czternaście razy pokonał bramkarza rywali oraz zaliczył 19 asyst. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2024 roku.