Manchester United z niespodziewanym ciosem. Były piłkarz odradza transfer pomocnikowi

Manchester United z niespodziewanym ciosem. Były piłkarz odradza transfer pomocnikowi fot. Gerardo Santos/Global Images/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: O Jogo

Nemanja Matić odradził João Nevesowi z Benfiki zaliczenie letniej przeprowadzki do Manchesteru United. Serb występował w przeszłości w angielskim zespole w latach 2017-2022.

Przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” rozglądają się usilnie po rynku za potencjalnymi wzmocnieniami, które mają zapewnić klubowi włączenie się do walki o najważniejsze cele w przyszłych rozgrywkach.

Pod tym kątem mówi się bardzo dużo o zainteresowaniu z ich strony usługami João Nevesa z Benfiki, który w obowiązującym kontrakcie do 30 czerwca 2028 roku ma zawartą klauzulę odstępnego w wysokości 120 milionów euro.

Manchester United zamierza podjąć próbę pozyskania go za niższą kwotę. Z kolei ekipa z Lizbony dąży do zawarcia z nim nowego porozumienia z jednoczesnym zwiększeniem kwoty ewentualnego transferu wychowanka do 150 milionów euro.

Sam 19-letni zawodnik nie śpieszy się z podjęciem jakichkolwiek decyzji i zastanowi się nad dalszą przyszłością dopiero po zakończeniu sezonu. Obecnie pozostaje mu śledzić lub wysłuchiwać rad ze strony ekspertów, kolegów czy innych piłkarzy na temat potencjalnego ruchu.

Spośród tej ostatniej grupy głos zabrał Nemanja Matić. Były gracz Benfiki i Manchesteru United... odradził Portugalczykowi opuszczenie macierzystej drużyny na rzecz kontynuowania kariery na Old Trafford.

- Myślę, że jest dla niego za wcześnie na taki krok. Gdybym był nim, namawiałbym go, żeby został w Benfice jeszcze kilka lat, by grać w Lidze Mistrzów i dojrzeć. Jestem pewien, że jego czas nadejdzie i dlatego nie musi się spieszyć. João jest już w dużym klubie. Jestem pewien, że jego przyszłość w Benfice będzie bardzo dobra, ale oczywiście ostateczna decyzja należy do niego - powiedział Serb cytowany przez „O Jogo”.

Utalentowany pomocnik zgromadził w tym sezonie trzy trafienia oraz dwie asysty w 50 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy