Manchester United zredukuje liczbę graczy w środku pola? Andres Pereira na celowniku klubu z Serie A

Manchester United zredukuje liczbę graczy w środku pola? Andres Pereira na celowniku klubu z Serie A
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Andreas Pereira znalazł się w kręgu zainteresowań Lazio - poinformował Fabrizio Romano.

Obecnie w seniorskiej kadrze „Czerwonych Diabłów” znajduje się aż dziewięciu zawodników występujących w środku pola. W systemie gry preferowanym przez Ole Gunnara Solskjæra jest jednak miejsce tylko dla trzech z nich na boisku.

Z tego też powodu ekipa z Old Trafford nie zamyka się na możliwość rozstania z jednym z graczy, który ma do przebycia najdalszą drogę do regularnych występów w angielskim zespole.

Za takiego piłkarza ma być uważany między innymi Andreas Pereira. Trudna sytuacja Brazylijczyka może wkrótce ulec zmianie, ponieważ Fabrizio Romano uważa, że bardzo mocno o nawiązanie współpracy z 24-latkiem zabiega Lazio.

Wspomniany dziennikarz przekonuje, że drużyna ze Stadio Olimpico nawiązała kontakt z Manchesterem United i chciałaby wypożyczyć ich gracza na rok z zawarciem opcji umożliwiającej jej dokonanie definitywnego wykupu jednokrotnego reprezentanta „Canarinhos”.

„Czerwone Diabły” są skłonne przystać na tę propozycję, ale nie ustaliły jeszcze z włoskim klubem podziału dotyczącego opłacania pensji pomocnika.

Wcześniej „Corriere dello Sport ” sugerowało także, że Lazio jest zainteresowane pozyskaniem Juana Maty. W tym przypadku należy jednak przypuszczać, że „Biancocelesti” wystosowali tylko zapytanie w sprawie Hiszpana i następnie przeszli do rozmów w kwestii nawiązania współpracy z Andreasem Pereirą lub w ogóle temat transferu doświadczonego zawodnika nie pojawił się na linii pomiędzy oboma klubami.

24-latek trafił od Old Trafford w styczniu 2012 roku z PSV. Od tego czasu wystąpił w 75 spotkaniach Manchesteru United, w których strzelił cztery gole oraz zanotował pięć asyst. Ponadto w trakcie swojej seniorskiej kariery zaliczył jeszcze pobyt na wypożyczeniach w Granadzie (2016/2017) oraz Valencii (2017/2018).


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy