Mandžukić zagra ponownie w Bundeslidze?!

Mandžukić zagra ponownie w Bundeslidze?! fot. Juventus FC
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Borussia Dortmund zdaje się nie zatrzymywać. Po potwierdzeniu trzech transferów, Niemcy przygotowują kolejny. Tym razem obrali sobie oni za cel angaż środkowego napastnika.

W zakończonym sezonie Lucien Favre miał spore problemy z obsadą pozycji najbardziej wysuniętego zawodnika. Z konieczności często w tym obszarze boiska widywaliśmy Mario Götze lub Marco Reusa. Ta sytuacja jest przedmiotem sporu szwajcarskiego trenera z zarządem klubu.

61-latek chciałby sprowadzić do klubu napastnika, który byłby uzupełnieniem kadry, podczas gdy Michael Zorc i spółka nalegają na kupno snajpera wysokiej klasy. Mając to na uwadze, Matthias Sammer, doradca zarządu, polecił angaż Mario Mandžukicia. 

33-letni Chorwat od czterech sezonów udowadnia swoją wartość w Juventusie, w barwach którego w obecnej kampanii strzelił 10 goli i zanotował siedem asyst. Jego doświadczenie z niemieckich boisk (grał w Wolfsburgu oraz Bayernie Monachium) mogłoby być wartością dodaną. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, jak młodym zespołem dysponuje Favre.

„Sport Bild” donosi, że pomimo niedawnego przedłużenia kontraktu do 30 czerwca 2021 roku, charakterny zawodnik nie wyklucza zmiany klubu.

Nie zważając na to, 61-latek na razie upiera się przy swoim i woli pozostać przy Mario Götze i Paco Alcácerze. Ewentualnie skłania się ku pozyskaniu napastnika, który mógłby być wprowadzany do drużyny stopniowo. 

Przypomnijmy, że do tej pory dortmundczycy pozyskali Nico Schulza (lewy obrońca), Thorgana Hazarda (lewoskrzydłowy) oraz Juliana Brandta (lewoskrzydłowy lub rozgrywający). 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy