Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt

Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: La Repubblica

Kariera Manolo Portanovy wydaje się w zasadzie skończona. Został on skazany na sześć lat pozbawienia wolności za gwałt zbiorowy. Wychowanek Lazio jeszcze w niedzielę wystąpił w meczu Serie B... 

Środkowy pomocnik urodzony w Neapolu ma papiery na solidne granie. Swoje pierwsze poważne kroki w futbolu stawiał w akademii stołecznego Lazio. W młodzieżowym trykocie „Biancocelestich” prezentował się na tyle dobrze, iż sięgnął po niego hegemon włoskiej piłki - Juventus.

W szeregach „Starej Damy” Portanova spędził w sumie cztery lata. Młodzieżowy reprezentant Italii zadebiutował nawet w pierwszym zespole z Allianz Stadium, notując w nim w sumie cztery spotkania.

22-latek nie miał większych szans na regularną grę w drużynie Massimiliano Allegriego, stąd zdecydował się na transfer do Genoi. Zimowa operacja sprzed roku wyniosła aż 12 milionów euro.

Portanova od momentu przeprowadzki zgromadził dla „Rossoblu” 43 spotkania, w tym 14 na przestrzeni bieżącej kampanii. Swój ostatni mecz wszechstronny zawodnik rozegrał w minioną niedzielę, mierząc się z Cittadellą.

Jak się okazuje, więcej gier na konto młodego Włocha może już nie trafić. Ten został skazany za poważne przestępstwo.

W maju 2021 roku Portanova wraz z czterema innymi mężczyznami miał dopuścić się zbiorowego gwałtu na 21-letniej studentce. Pomocnik od początku nie przyznawał się do winy, apelując o przyspieszony proces.

Sąd w Sienie skazał w końcu obiecującego piłkarza na sześć lat pozbawienia wolności i wpłatę 120 tysięcy odszkodowania na rzecz ofiary i jej rodziny.

Wychowanek Lazio nie godzi się z werdyktem. Może on jeszcze odwołać się od decyzji, co zapowiada wyczerpującą batalię sądową. Jak podaje jednak „La Repubblica”, 22-latek nie potrafił podczas procesu przedstawić żadnych sensownych wyjaśnień.

Władze Genoi nie wystosowały jeszcze żadnego komunikatu.

Więcej na temat: Manolo Portanova Włochy Genoa CFC

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy