Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO]

Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Transfery.info

W środę w swoim domu w Tigres zmarł Diego Armando Maradona. Przed laty Argentyńczyk zanotował wiele efektownych meczów. Chyba najbardziej pamiętany będzie jednak z występu przeciwko Anglii na Mistrzostwach Świata w 1986 roku.

Argentyna trafiła na Anglię w ćwierćfinale organizowanego przez Meksyk mundialu. Wcześniej wygrała grupę A, w której miała za rywali Włochów, Bułgarię oraz Koreę Południową. W 1/8 finału rozprawiła się z kolei z Urugwajem.

Maradona strzelił pierwszego gola Anglikom w 51. minucie. Była to słynna ręka Boga, która do dzisiaj wzbudza wiele kontrowersji.

Kilka minut później Maradona przechytrzył Petera Shiltona po raz drugi, notując jedną z najbardziej pamiętnych akcji indywidualnych w historii. Argentyńczyk rozpoczął rajd na własnej połowie i do momentu umieszczenia piłki w siatce poradził sobie łącznie z sześcioma rywalami.

Później gola dla Anglików strzelił jeszcze Gary Lineker, ale na tym się skończyło. Argentyńczycy uzyskali promocję, a następnie weszli do finału, w którym rozprawili się z Niemcami 3:2Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy