Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO]

W środę w swoim domu w Tigres zmarł Diego Armando Maradona. Przed laty Argentyńczyk zanotował wiele efektownych meczów. Chyba najbardziej pamiętany będzie jednak z występu przeciwko Anglii na Mistrzostwach Świata w 1986 roku.

Argentyna trafiła na Anglię w ćwierćfinale organizowanego przez Meksyk mundialu. Wcześniej wygrała grupę A, w której miała za rywali Włochów, Bułgarię oraz Koreę Południową. W 1/8 finału rozprawiła się z kolei z Urugwajem.

Maradona strzelił pierwszego gola Anglikom w 51. minucie. Była to słynna ręka Boga, która do dzisiaj wzbudza wiele kontrowersji.

Kilka minut później Maradona przechytrzył Petera Shiltona po raz drugi, notując jedną z najbardziej pamiętnych akcji indywidualnych w historii. Argentyńczyk rozpoczął rajd na własnej połowie i do momentu umieszczenia piłki w siatce poradził sobie łącznie z sześcioma rywalami.

Później gola dla Anglików strzelił jeszcze Gary Lineker, ale na tym się skończyło. Argentyńczycy uzyskali promocję, a następnie weszli do finału, w którym rozprawili się z Niemcami 3:2