Maradona: Śledztwo wykazało poważne zaniedbania lekarzy

Maradona: Śledztwo wykazało poważne zaniedbania lekarzy fot. Andrew Makedonski / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: TN | La Gazzetta dello Sport

Argentyńska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Diego Maradony. To wykazało poważne zaniedbania ze strony lekarzy, którym mogą zostać postawione zarzuty.

Legenda argentyńskiej i światowej piłki zmarła w listopadzie 2020 roku. Cały jej kraj pogrążył się wtedy w żałobie, a tymczasem tamtejsza prokuratura wszczęła śledztwo, które miało wyjaśnić dokładne przyczyny zgonu. Okazuje się, że sprawa jest poważniejsza, niż mogłoby się wydawać.

Z raportu śledczych wynika, że przy okazji leczenia „Boskiego Diego” doszło do serii zaniedbań, których z całą pewnością można było uniknąć. Potwierdzono, że bezpośrednią przyczyną śmieci była niewydolność serca, a zgon nastąpił między godziną 4:00 a 6:00, rankiem 25 listopada 2020 roku.

Uwagę prokuratury wzbudziło przede wszystkim postępowanie lekarzy oraz bezpośrednich opiekunów Maradony. Były piłkarz przebywał w domu po operacji usunięcia krwiaka podtwardówkowego. Okazuje się jednak, że jego lekarze zupełnie nie przystosowali otoczenia do opieki nad chorym. Na miejscu brakowało nawet sprzętu, który mógłby pomóc w razie nagłej potrzeby.

Do tego faktu dochodzą liczne zaniedbania w przebiegu wcześniejszego leczenia. Maradona miał duże problemy z wydolnością serca oraz nerek, a także zaawansowaną marskość wątroby. Problem w tym, że były piłkarz nie był badany w tym kierunku, a według biegłych, lekarze opiekujący się 60-latkiem zwyczajnie zignorowali te kwestie.

W sprawie najprawdopodobniej postawione zostaną zarzuty. Mogą to być nieumyślne spowodowanie śmierci, a nawet zabójstwo, o ile prokuratura zbierze dodatkowe dowody wskazujące na premedytację w działaniach. Głównymi podejrzanymi są prywatny lekarz Maradony, Leopoldo Luque, oraz jego psychiatra, Agustina Cosachov. Ponadto śledztwem objęci są również psycholog legendy argentyńskiej piłki, a także cztery pielęgniarki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha Grzegorz Krychowiak jedną nogą poza Lokomotiwem. Polak pożegnał się z zespołem Grzegorz Krychowiak jedną nogą poza Lokomotiwem. Polak pożegnał się z zespołem Liga Konferencji Europy: Potencjalni rywale Rakowa Częstochowa i Śląska Wrocław. UEFA dokonała podziału na grupy [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Potencjalni rywale Rakowa Częstochowa i Śląska Wrocław. UEFA dokonała podziału na grupy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy