Marc Cucurella: Chciałbym tam kiedyś zagrać

Marc Cucurella: Chciałbym tam kiedyś zagrać fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: DAZN

Piłkarz Brighton & Hove Albion Marc Cucurella przyznał na antenie DAZN, że chciałby kiedyś zagrać na Camp Nou jako gracz FC Barcelony.

23-latek okazał się bardzo dobrym ruchem transferowym „Mew”. Angielski klub pozyskał go z Getafe za 18 milionów euro, bo tyle wynosiła klauzula w umowie piłkarza. Graham Potter od razu zaufał Cucurelli, który wystąpił we wszystkich dziewięciu spotkaniach Premier League, w których mógł wystąpić.

Do Anglii trafił bowiem ostatniego dnia okienka i ominęły go pierwsze cztery kolejki sezonu. Przed odejściem lewy obrońca lub pomocnik zdążył jeszcze raz zagrać dla Getafe. „Azulones” rok wcześniej wykupili go po wcześniejszym wypożyczeniu FC Barcelony, do której trafił w wieku czternastu lat.

Właśnie o sentymencie, jaki ma do „Dumy Katalonii”, mówił Cucurella w rozmowie z DAZN.

– Spędziłem tam wiele lat i mogę nazwać Barcelonę moim domem. Stamtąd pochodzi też moja rodzina i moja żona. Udało mi się zadebiutować w pierwszej drużynie, ale jako culé mam jeszcze jedno marzenie – zagrać na Camp Nou. Bardzo chciałbym to zrobić przed zakończeniem kariery - podkreślił.

Wspomniany przez Cucurellę występ w barwach „Blaugrany” miał miejsce w 2017 roku w meczu Pucharu Króla przeciwko Murcii.

Na jednej grze zamknął się też na razie licznik piłkarza w reprezentacji Hiszpanii.

Z tą olimpijską 23-latek zdobył natomiast srebrny model tegorocznych igrzysk w Tokio.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy