Marc Gual z hitowym transferem. „Został zakontraktowany”

Marc Gual z hitowym transferem. „Został zakontraktowany” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Legia Warszawa

Trener Kosta Runjaić potwierdził fakt zakontraktowania Marca Guala przez Legię Warszawa na konferencji prasowej poprzedzającej starcie z... obecnym klubem Hiszpana - Jagiellonią Białystok.

Blisko 52-letni szkoleniowiec wprowadził sporo zamieszania przed piątkowym ligowym starciem z klubem z Podlasia na Łazienkowskiej za sprawą potwierdzenia faktu nawiązania współpracy z Markiem Gualem, reprezentującym obecnie barwy... Jagiellonii Białystok.

- Marc Gual to piłkarz, którego w przyszłym sezonie będziemy częściej widzieli przy Łazienkowskiej. Mogę już teraz powiedzieć, że Marc został zakontraktowany przez Legię - przyznał Kosta Runjaić.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że Jackowi Zielińskiemu udała się ta sztuka. To taki rodzaj transferu, który spełnia nasze oczekiwania. Mam nadzieję, że ten piłkarz będzie rozwijał się w Legii. Jest to jeden z najlepszych napastników. Świadczy o tym nie tylko liczba bramek, ale również styl gry, sposób poruszania się po boisku. Marc Gual ma też świetny drybling, czuje się dobrze w grze kombinacyjnej, dobrze pracuje w pressingu. Jestem bardzo zadowolony, że dołączy do Legii - dodał.

Środkowy napastnik był już od kilku miesięcy łączony z zaliczeniem hitowej przeprowadzki wewnątrz Ekstraklasy w ramach wolnego transferu z SK Dnipro-1, z którego jest formalnie wypożyczony do drużyny z północno-wschodniej części Polski.

Hiszpan reprezentuje barwy ekipy z Podlasia na tej zasadzie od marca 2022 roku.

W obecnym sezonie zanotował piętnaście trafień i siedem asyst w 30 występach.

Co prawda sam klub Legia Warszawa nie wydał oficjalnego komunikat odnośnie pozyskania Guala, ale można już powiedzieć, że jest on drugim jego letnim nabytkiem po wcześniejszym pozyskaniu Patryka Kuna z Rakowa Częstochowa.

***

Legia Warszawa dzięki temu transferowi powinna poczynić progres sportowy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/09/2023] Transfery - Relacja na żywo [23/09/2023] Nadchodzą kluczowe dni dla Erika Expósito. Będzie musiał podjąć decyzję Nadchodzą kluczowe dni dla Erika Expósito. Będzie musiał podjąć decyzję Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy