MARCA: Griezmann odchodzi z Atlético Madryt

MARCA: Griezmann odchodzi z Atlético Madryt fot. Movistar+
Paweł Machitko
Źródło: Marca

Antoine Griezmann spotkał się we wtorek po południu z działaczami i kolegami z Atlético Madryt, przekazując im, że odejdzie w letnim oknie, poinformowała „Marca”.

Tym samym Francuz w najbliższą sobotę rozegra ostatni mecz w barwach „Rojiblancos”. Rywalem madrytczyków będzie wówczas Levante.

Wszystko wskazuje, że napastnik przygotowuje grunt pod przeprowadzkę do Barcelony. Obecnie jego klauzula wykupu wynosi 200 milionów euro, jednak pierwszego lipca zostanie zredukowana do 120 milionów. 

Wtorkowe spotkanie Griezmanna nastąpiło w związku z prośbą szefostwa Atlético i trenera Diego Simeone, by uniknąć sytuacji podobnej do tej przed rokiem, gdy zawodnik w dramatycznych okolicznościach, nagrywając specjalny film dokumentalny „La decisión”, oznajmił, że pozostanie w Madrycie. Kosztowało to jednocześnie klub bardzo dużo, bo Griezmann dostał podwyżkę aż do poziomu 23 milionów euro netto rocznie, co aż o osiem milionów euro przekraczało zarobki oferowane mu wówczas właśnie przez wspomnianą Barcelonę, do której ostatecznie ma on przenieść się w najbliższych miesiącach.

Jeśli nie nastąpi kolejny zwrot akcji, Griezmann przeniesie się do Barcelony, tym samym opuszczając Atlético, do którego przeniósł się w lipcu 2014 roku z Realu Sociedad za 30 milionów euro.

28-letni Griezmann w trwającym sezonie wystąpił w 47 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelając 21 bramek i zaliczając 10 asyst. Łącznie dla stołecznego klubu w ciągu pięciu sezonów zanotował 133 trafienia i 50 asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy