Marca: Ramos, Modrić i Hazard w najlepszej jedenastce 2019 roku

Marca: Ramos, Modrić i Hazard w najlepszej jedenastce 2019 roku fot. Real Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Już 23 września odbędzie się gala The Best FIFA Football Awards w Mediolanie. Podczas niej poznamy wyniki plebiscytu na najlepszego piłkarza czy trenera. Nie zabraknie również ogłoszenia najlepszej drużyny 2019 roku, a wśród laureatów według przewidywań ma znaleźć się trzech graczy Realu Madryt.

Na początku września poznaliśmy listę 55 zawodników nominowanych do „FIFA FIFPro World 11”. Została ona wyłoniona w drodze głosownia, w którym udział brało ponad 23 tysiące piłkarzy z całego świata. Natomiast w najbliższy poniedziałek zostaną ogłoszone nazwiska jedenastu zwycięzców na swoich pozycjach.

Nie czekając na to, „Marca” zdążyła już poinformować, że trzy miejsca są zarezerwowane dla przedstawicieli Realu Madryt. Są to Sergio Ramos, Luka Modric oraz Eden Hazard (który do siódmego czerwca grał w Chelsea). Jeśli te przewidywania się sprawdzą, w dwóch pierwszych przypadkach będziemy mogli mówić o niemałym zaskoczeniu, bowiem wyboru dokonywano na podstawie występów piłkarzy między 16 lipca 2018 a 19 lipca 2019 roku.

W tym czasie „Królewscy” nie prezentowali się najlepiej, a odstępstwem od tego nie była dyspozycja 33-letniego Hiszpana i 34-letniego Chorwata. Kapitan madryckiej drużyny m.in. znalazł się na świeczniku po tym, jak przyznał się do wymuszenia żółtej kartki w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Ajaksem. Natomiast zdobywca Złotej Piłki z 2018 rok momentami był cieniem samego siebie, szczególnie było to widoczne na początku rozgrywek.

Z kolei 28-letni skrzydłowy rodem z Belgii odegrał znaczącą rolę w zajęciu trzeciego miejsca przez „The Blues” w tabeli Premier League i triumfu w Lidze Europy. W sumie najstarszy z braci Hazard uzbierał 21 trafień i 17 kluczowych podań.

W ubiegłym roku najlepszy zespół utworzyli: De Gea, Marcelo, Ramos, Varane, Alves, Hazard, Kanté, Modrić, C. Ronaldo, Messi, Mbappé.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy