Marca: Vinícius Júnior już na pewno szybciej w Europie

2018-02-26 17:51:34; Aktualizacja: 6 lat temu
Marca: Vinícius Júnior już na pewno szybciej w Europie Fot. Transfery.info

„Marca” informuje, że Vinícius Júnior latem już na pewno trafi na stałe do Europy.

Real Madryt zapewnił sobie transfer niezwykle utalentowanegobrazylijskiego zawodnika wiele miesięcy temu, oferując za niegoFlamengo 45 milionów euro. Od początku było wiadomo, że atakującyformalnie zostanie graczem „Królewskich” dopiero po sezonie, kiedy skończy 18. rok życia. Nie brakowało jednak doniesień,że w następnych miesiącach Vinícius dalej będzie występował weFlamengo, tyle, że na zasadzie wypożyczenia. Według „Marki”tak się nie stanie.

Real jest zdecydowany na ściągnięcieBrazylijczyka latem już na stałe. Vinícius rozpocznie treningi zpierwszym zespołem „Królewskich” i wtedy madrytczycy podejmąostateczną decyzję, czy będzie on częścią drużyny w nowymsezonie.

Jeśli nie, 17-letni obecnie piłkarz zostaniewypożyczony do innego zespołu, ale w grę wejdzie wyłączniekierunek europejski. Już teraz w zasadzie pewne jest więc, żerozgrywki 2018/2019 spędzi on na Starym Kontynencie.

Dodajmy,że hiszpańskie media już jakiś czas temu informowały, że„Królewscy” obawiają się, iż Vinícius może odnieśćkontuzję, grając dalej w Brazylii. Młody piłkarz stał siębowiem ofiarą regularnych nieczystych ataków na murawie.