Marcelo Bielsa przed szansą przywrócenia giganta na szczyt? Ruszyły rozmowy

Marcelo Bielsa przed szansą przywrócenia giganta na szczyt? Ruszyły rozmowy fot. Maxisport / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TyC Sports

Marco Bielsa prowadzi negocjacje na temat ewentualnego przejęcia sterów nad Santosem - poinformowało TyC Sports.

Doświadczony argentyński szkoleniowiec został w lutym pozbawiony funkcji opiekuna Leeds United po osiągnięciu serii niezadowalających rezultatów w krótkim odstępie czasu, co z każdym tygodniem przybliżało „Pawie” do spadku z Premier League. Realizacji tego scenariusza udało się uniknąć, ale u sterów z następcą 67-latka w osobie Jesse'ego Marscha.

Z kolei sam Marcelo Bielsa pozostaje od tego momentu na trenerskim bezrobociu, mimo że nie mógł narzekać na brak zainteresowania ze strony różnych stron świata.

W mediach mogliśmy przeczytać między innymi, że był on przymierzany do przejęcia Athletic Club, Olympiakosu, Chivas oraz reprezentacji Boliwii.

A teraz najgłośniej mówi się o rozpoczęciu przez niego rozmów z Santosem.

Klub z Brazylii ma olbrzymie problemy z nawiązaniem do sukcesów odnoszonych w przyszłości. Ostatni znaczący wynik zanotował w 2020 roku, kiedy to dotarł do finału Copa Libertadores, gdzie uznał wyższość Palmeiras (0:1).

Od tego czasu „Peixe” współpracowali z pięcioma szkoleniowcami i nie tak dawno rozstali się z Liscą, by powierzyć tymczasowo zespół w ręce Orlando Ribeiro, który może sprawować tę rolę do momentu zatrudnienia Argentyńczyka, o ile ten porozumie się z władzami ekipy z São Paulo.

Ewentualne objęcie sterów nad Santosem przez Bielsę oznaczałoby zaliczenie przez niego powrotu do Ameryki Południowej po blisko dwunastoletniej przerwie.

67-latek miał okazję w przeszłości prowadzić na tym kontynencie Newell's Old Boys, Atlas, Vélez Sarsfield oraz reprezentacje Argentyny i Chile.

Poza tymi zespołami w swoim dorobki posiada także pracę na rzecz Club América, Espanyolu, Athletic Club, Olympique'u Marsylia, Lazio oraz Lille.

Santos zajmuje obecnie odległe jedenaste miejsce w tabeli Campeonato Brasileiro Série A, gwarantujące udział w Copa Sudamericana (odpowiednik naszej Ligi Europy), i traci dziesięć punktów do strefy umożliwiającej start w eliminacjach Copa Libertadores oraz ma sześć „oczek” przewagi nad strefą spadkową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy