Marcelo Bielsa przed szansą przywrócenia giganta na szczyt? Ruszyły rozmowy

Marcelo Bielsa przed szansą przywrócenia giganta na szczyt? Ruszyły rozmowy fot. Maxisport / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TyC Sports

Marco Bielsa prowadzi negocjacje na temat ewentualnego przejęcia sterów nad Santosem - poinformowało TyC Sports.

Doświadczony argentyński szkoleniowiec został w lutym pozbawiony funkcji opiekuna Leeds United po osiągnięciu serii niezadowalających rezultatów w krótkim odstępie czasu, co z każdym tygodniem przybliżało „Pawie” do spadku z Premier League. Realizacji tego scenariusza udało się uniknąć, ale u sterów z następcą 67-latka w osobie Jesse'ego Marscha.

Z kolei sam Marcelo Bielsa pozostaje od tego momentu na trenerskim bezrobociu, mimo że nie mógł narzekać na brak zainteresowania ze strony różnych stron świata.

W mediach mogliśmy przeczytać między innymi, że był on przymierzany do przejęcia Athletic Club, Olympiakosu, Chivas oraz reprezentacji Boliwii.

A teraz najgłośniej mówi się o rozpoczęciu przez niego rozmów z Santosem.

Klub z Brazylii ma olbrzymie problemy z nawiązaniem do sukcesów odnoszonych w przyszłości. Ostatni znaczący wynik zanotował w 2020 roku, kiedy to dotarł do finału Copa Libertadores, gdzie uznał wyższość Palmeiras (0:1).

Od tego czasu „Peixe” współpracowali z pięcioma szkoleniowcami i nie tak dawno rozstali się z Liscą, by powierzyć tymczasowo zespół w ręce Orlando Ribeiro, który może sprawować tę rolę do momentu zatrudnienia Argentyńczyka, o ile ten porozumie się z władzami ekipy z São Paulo.

Ewentualne objęcie sterów nad Santosem przez Bielsę oznaczałoby zaliczenie przez niego powrotu do Ameryki Południowej po blisko dwunastoletniej przerwie.

67-latek miał okazję w przeszłości prowadzić na tym kontynencie Newell's Old Boys, Atlas, Vélez Sarsfield oraz reprezentacje Argentyny i Chile.

Poza tymi zespołami w swoim dorobki posiada także pracę na rzecz Club América, Espanyolu, Athletic Club, Olympique'u Marsylia, Lazio oraz Lille.

Santos zajmuje obecnie odległe jedenaste miejsce w tabeli Campeonato Brasileiro Série A, gwarantujące udział w Copa Sudamericana (odpowiednik naszej Ligi Europy), i traci dziesięć punktów do strefy umożliwiającej start w eliminacjach Copa Libertadores oraz ma sześć „oczek” przewagi nad strefą spadkową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy