Marcelo Bielsa wiązany z powrotem do Premier League. Uważa się go za faworyta

Marcelo Bielsa wiązany z powrotem do Premier League. Uważa się go za faworyta fot. Matt Wilkinson/Focus Images/MB Media/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: David Ornstein [The Athletic]

Po zwolnieniu Franka Lamparda właściciel Evertonu Farhad Moshiri upodobał sobie kandydaturę Marcelo Bielsy w roli trenera pierwszego zespołu - przekazał David Ornstein z „The Athletic”.

Ostatnimi czasy „The Toffees” dosyć regularnie i często rotują na stanowisku szkoleniowca. W podobnym okresie sezonu przed rokiem drużyna również znajdowała się w strefie spadkowej, przez co z pracą pożegnał się Rafa Benítez. Na ratunek przybyła wówczas wcześniej wspomniana legenda Chelsea, która misję uniknięcia spadku do Championship wypełniła z powodzeniem.

Choć początkowo wydawało się, że projekt ze stosunkowo młodym menedżerem ma sens, fatalna forma drużyny w ostatnich miesiącach kompletnie temu zaprzeczała. Wystarczy wspomnieć, iż na dziesięć ostatnich oficjalnych spotkań bilans Evertonu to dwa remisy i aż osiem porażek.

Popularny brytyjski dziennikarz przekonuje, że bardzo duże szanse na stanie się generałem na ławce przy linii bocznej na Goodison Park ma Marcelo Bielsa. To właśnie z Argentyńczykiem szef klubu prowadzi rozmowy w sprawie warunków kontraktu indywidualnego.

Szanowana postać z przeszłością w Leeds United ma pełne poparcie u Moshiriego. Nie jest jednak powiedziane, że zdanie pochodzącego z Iranu biznesmena podziela reszta członków zarządu.

W kampanii 2019/2020 Bielsa wywalczył z drużyną awans do Premier League. Przestał odgrywać rolę trenera „Pawi” w lutym zeszłego roku, gdy zespół również znajdował się w dołku. Schedę po nim objął pracujący do dziś Jesse Marsch.

Niedawno wyszło też na jaw, iż 67-latek kontaktował się z PZPN-em w kwestii ewentualnego poprowadzenia reprezentacji Polski. Wcześniej strukturę współpracy w tym samym obszarze starała się wypracować meksykańska federacja.

Everton zajmuje w Premier League przedostatnie miejsce, tracąc do bezpiecznej strefy dwa punkty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy