Marcin Cebula rozmawia z klubem Ekstraklasy

2024-06-11 19:57:44; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Marcin Cebula rozmawia z klubem Ekstraklasy Fot. Mateusz Porzucek PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Radio Kielce

Marcin Cebula znalazł się na celowniku Korony Kielce - informuje Radio Kielce. W ostatnich dniach miało dojść do rozmów pomiędzy byłym piłkarzem Rakowa Częstochowa, a jego rodzimym zespołem.

Marcin Cebula i Raków Częstochowa nie doszli do porozumienia w sprawie kontynuowania współpracy. Jego kontrakt wygaśnie zatem 30 czerwca 2024 roku i na razie nie wiadomo, jaka czeka go przyszłość. Ofensywny pomocnik na pewno dysponuje w Polsce określoną marką, więc powinni pojawić się konkretnie chętni.

Wcześniej łączono go między innymi z Zagłębiem Lubin, ale jak na razie nie ma informacji na temat porozumienia. Z sytuacji może zatem skorzystać Korona Kielce. Jak informuje bowiem Radio Kielce, doszło w ostatnich dniach do rozmów pomiędzy 28-latkiem a władzami przedstawiciela Ekstraklasy.

Na ten moment nie ma porozumienia między stronami, bo na przeszkodzie stoją wymagania finansowe Cebuli. Możliwe jednak, że z biegiem okna transferowego i potencjalnym brakiem ciekawych rozwiązań, ofensywny pomocnik skłoni się ku powrotowi.

Ważną rolę w całej sprawie mógłby odegrać nowy dyrektor sportowy Korony Kielce, Paweł Tomczyk. Obaj panowie doskonale znają się z Rakowa Częstochowa i kto wie, czy los nie skojarzy ich wkrótce w nowym miejscu. Na ten moment jednak ciężko ferować, co zdecyduje były reprezentant Polski do lat 20.

Marcin Cebula to wychowanek Korony Kielce, który trafił pod Jasną Górę w sierpniu 2020 roku. Miniony sezon w jego wykonaniu to 39 spotkań, jeden gol oraz cztery asysty.