Marcin Kamiński doszedł do porozumienia z klubem

2023-05-29 15:30:09; Aktualizacja: 1 rok temu
Marcin Kamiński doszedł do porozumienia z klubem Fot. Hasan Bratic/SIPA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Tomasz Włodarczyk [Twitter]

Marcin Kamiński będzie kontynuował karierę w Schalke 04 - podaje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

O rozmowach toczących się pomiędzy władzami Schalke 04 a Marcinem Kamińskim w sprawie przedłużenia wygasającego 30 czerwca kontraktu pisał „Sport Bild”. Na stole miała znaleźć się propozycja dwuletniej umowy. Zgodnie z doniesieniami Tomasza Włodarczyka strony doszły do porozumienia i środkowy obrońca parafuje dokument.

Defensor, który wcześniej występował w VfB Stuttgart oraz Fortunie Düsseldorf (wypożyczenie) dołączył do Schalke w 2021 roku. Siedmiokrotny reprezentant Polski był jego podstawowym zawodnikiem w sezonie zakończonym przez ekipę z Gelsenkirchen powrotem do Bundesligi.

Już na najwyższym szczeblu 31-latek pojawiał się na murawie tylko osiem razy. Wiele kolejek stracił z powodu problemów zdrowotnych, ale w końcówce rozgrywek wrócił do składu. W siedmiu ostatnich meczach sześciokrotnie notował 90 minut. Do tego zdobył dwie bramki - w starciach z Herthą oraz RB Lipsk.

Schalke nie wygrało żadnego z trzech spotkań zamykających sezon, mierząc się z Bayernem Monachium, Eintrachtem Frankfurt oraz Lipskiem. Z dorobkiem 31 punktów i trzema „oczkami” straty do bezpiecznej lokaty drużyna spadła z najwyższego niemieckiego szczebla.