Marcin Kamiński zasili szeregi... beniaminka Ekstraklasy?!
2025-06-28 23:53:36; Aktualizacja: 4 godziny temu
Marcin Kamiński w ostatnim czasie łączony jest z powrotem do Polski. Usługami stopera bardzo poważnie zainteresowana ma być Wisła Płock, donosi Piotr Koźmiński.
Marcin Kamiński od dziewięciu lat związany jest z niemieckim futbolem - reprezentował tam barwy VfB Stuttgart, Fortuny Düsseldorf oraz FC Schalke 04.
W minionym sezonie zanotował 28 występów dla drużyny z Gelsenkirchen i zazwyczaj miał tam miejsce w podstawowym składzie, jednak klub nie zdecydował się mu zaoferować przedłużenia, wygasającego wraz z końcem czerwca, kontraktu i po czterech latach musi on sobie poszukać nowego pracodawcy.
W takich okolicznościach 33-latka zaczęto łączyć z zasileniem szeregów jednego z polskich klubów. Popularne
Oczywistym wyborem wydawał się Lech Poznań, którego Kamiński jest wychowankiem, jednak do jego powrotu na Bułgarską nie dojdzie - wykluczono ten transfer ze względu na zaawansowany wiek zawodnika.
Stoper w Poznaniu może się jednak pojawić w koszulce innego zespołu - zainteresowana jego sprowadzeniem jest Pogoń Szczecin, co potwierdził nawet Tan Kesler, wiceprezes zachodniopomorskiego klubu.
Jak się okazuje, „Portowcy” o podpis siedmiokrotnego reprezentanta Polski będą musieli rywalizować z Wisłą Płock, czyli beniaminkiem nadchodzącego sezonu Ekstraklasy.
Piotr Koźmiński z serwisu Goal.pl uważa, że „Nafciarze” są „mocno zainteresowani” pozyskaniem Kamińskiego.