Álvaro Arbeloa wybrał kadrę Realu Madryt na mecz w Pucharze Króla [OFICJALNIE]

2026-01-14 13:31:40; Aktualizacja: 1 godzina temu
Álvaro Arbeloa wybrał kadrę Realu Madryt na mecz w Pucharze Króla [OFICJALNIE] Fot. IMAGO / ZUMA Press Wire
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Real Madryt

Real Madryt ogłosił kadrę na mecz 1/8 finału Pucharu Hiszpanii przeciwko Albacete Balompié. Álvaro Arbeloa dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom.

Xabi Alonso pożegnał się z Realem Madryt po porażce 2:3 z FC Barceloną w finale Superpucharu Hiszpanii. Jego miejsce zajął Álvaro Arbeloa, dotychczasowy trener rezerw „Królewskich”.

Debiut 42-latka w roli szkoleniowca pierwszego zespołu „Los Blancos” przypadnie na mecz przeciwko Albacete Balompié w 1/8 finału Pucharu Króla. Były defensor na starcie z drugoligowcem postanowił nie uwzględniać Thibo Courtois, Álvaro Carrerasa, Jude'a Bellinghama, Aureliena Tchouaméniego i Rodrygo. Dla tych zawodników będzie to chwila odpoczynku.

Z kolei nieobecności spowodowane urazami dotyczą Edera Militão, Trenta Alexandra-Arnolda, Kyliana Mbappé, Antonio Rüdigera oraz Ferlanda Mendy'ego.

Początek rywalizacji zaplanowano na 21:00 w środę 14 stycznia. Transmisja w Eleven Sports 3.

***

Kadra Realu Madryt na mecz z Albacete Balompié (Puchar Króla)

Bramkarze: Łunin, Fran González, Sergio Mestre.

Obrońcy: Carvajal, Alaba, Asencio, Fran García, Huijsen, D. Jiménez, Joan Martínez.

Pomocnicy: Camavinga, Valverde, Arda Güler, D. Ceballos, Cestero, Manuel Ángel, Palacios.

Napastnicy: Vinicius, Gonzalo, Mastantuono.