Marco Verratti nigdzie się nie rusza. Włoch chce dokończyć swoje dzieło w PSG 

Marco Verratti nigdzie się nie rusza. Włoch chce dokończyć swoje dzieło w PSG  fot. Christophe Saidi/SIPA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Kibice Paris Saint-Germain mogą powoli odetchnąć z ulgą. Marco Verratti w najbliższych dniach złoży podpis pod nową umową, ucinając tym samym wszelkie spekulacje. Pomocnik pragnie spełnić swoje największe marzenie w koszulce paryżan - donosi Gianluca Di Marzio. 

Filigranowy środkowy z Pescary przybył do Francji w 2012 roku z włoskiej drugiej ligi. Po niesamowitym początku swojej seniorskiej kariery w Pescarze, pomógł jej awansować do Serie A. Świetna postawa Włocha nie umknęła uwadze tuzom ojczystej piłki, którzy dobijali się do drzwi Verrattiego.

Ten zdecydował się jednak na inny, wówczas dość zaskakujący, kierunek, dołączając do nowego projektu tworzonego na Parc des Princes. Jak się okazało, wybór ten miał kluczowe znaczenie dla jego dalszej kariery.

Ponad dekadę później Verratti nadal przywdziewa trykot Paris Saint-Germain. Dla paryskiej ekipy uzbierał już w sumie 398 spotkań, 11 bramek i 61 asyst. Okres ten wzbogacił między innymi ośmioma tytułami mistrza ligi i sześcioma pucharami kraju. Łącznie do jego gabloty trafiło 29 trofeów.

Przez lata reprezentant kraju wyrobił sobie wielką pozycję, stając się niejako symbolem nowej naznaczonej sukcesami ery stołecznej drużyny. Do pełni szczęścia 30-latkowi brakuje tylko jednego - zwycięstwa Ligi Mistrzów.

Verratti nie porzuca tego celu. Włoch porozumiał się z przedstawicielami dziewięciokrotnych mistrzów Francji w sprawie nowej umowy. Obecny kontrakt czołowego na swej pozycji piłkarza wygasał już 30 czerwca 2024 roku, co słusznie wzbudzało pewne obawy.

Te rozwiał wychowanek Pescary. Zdaniem Gianluki Di Marzio, mistrz Europy z 2021 roku parafuje niebawem nowe porozumienie z Paris Saint-Germain, które będzie obowiązywało do lata 2026 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Frank Castañeda może wrócić do Ekstraklasy Frank Castañeda może wrócić do Ekstraklasy Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy