Marek Gołębiewski wróci do rezerw Legii Warszawa?!

Marek Gołębiewski wróci do rezerw Legii Warszawa?! fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Legia.net

Aleksandar Vuković został ogłoszony nowym szkoleniowcem Legii Warszawa. Zastąpi on Marka Gołębiewskiego, który może wrócić do rezerw, informuje Legia.net.

Kryzys Legii Warszawa trwa w najlepsze. Po przegranym meczu z Wisłą Płock doszło do skandalicznej sytuacji. Stołeczni kibice, wściekli z powodu złych wyników, udali się za klubowym autokarem pod ośrodek treningowy i wyładowali agresję na zawodnikach. Niektórzy z piłkarzy, wyraźnie przestraszeni zaistniałą sytuacją, mogą podjąć kroki prawne i rozwiązać kontrakt z mistrzem Polski.

Spotkanie z Wisłą Płock było także ostatnim w roli szkoleniowca dla Marka Gołębiewskiego. Po końcowym gwizdku ogłosił piłkarzom w szatni swoją rezygnację. 41-latek wyraźnie nie poradził sobie z zaistniałą sytuacją i tylko pogłębił kryzys, który rozpoczął się jeszcze za czasów pracy Czesława Michniewicza.

Legia Warszawa zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Zakończyła również udział w rozgrywkach Ligi Europy na fazie grupowej, chociaż po dwóch meczach miała sześć punktów na koncie.

Gołębiewskiego na stanowisku trenera zastąpi Aleksandar Vuković. Serb, który stołeczny klub ma w sercu, wrócił do drużyny po ponad roku przerwy. Wcześniej został z Legii zwolniony we wrześniu 2020 roku, po słabym rozpoczęciu poprzedniego sezonu. Vuković zdołał wygrać jedno mistrzostwo Polski. Teraz przychodzi, by ugasić palące się pożary i wprowadzić na Łazienkowskiej nieco więcej spokoju.

A co stanie się z Gołębiewskim? Według Legia.net może on wrócić do trzecioligowych rezerw Legii Warszawa, gdzie pracował przed przejęciem opieki nad pierwszą drużyną. Obecnie Legia II zajmuje szóste miejsce w tabeli, a jej celem jest włączenie się do walki o awans.

Możliwe jest także definitywne odejście Gołębiewskiego z Legii Warszawa. W przypadku otrzymania korzystnej oferty byłby skłonny z niej korzystać.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy