Marek Hamšík gotowy do zmiany otoczenia. Słowak z pełnym porozumieniem

Marek Hamšík gotowy do zmiany otoczenia. Słowak z pełnym porozumieniem fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Marek Hamšík ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Trabzonsporem - poinformował Gianluca Di Marzio.

Reprezentant Słowacji dołączył w marcu do IFK Göteborg. Doświadczony pomocnik zdecydował się zasilić szeregi szwedzkiego zespołu z uwagi na możliwość przygotowania się w nim do udziału w Mistrzostwach Europy.

Blisko 34-letni zawodnik osiągnął wyznaczony przed siebie cel i pomimo borykania się z problemami zdrowotnymi znalazł się w kadrze swojej drużyny narodowej, która już 14 czerwca rozpocznie rywalizację na EURO 2020 od meczu z Polską.

Występ Marka Hamšíka w tym spotkaniu wydaje się na obecną chwilę mało prawdopodobny w przeciwieństwie do nadchodzącego transferu z udziałem byłego gracza Slovana Bratysława, Brescii, Napoli oraz Dalian Professional.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że ofensywny pomocnik osiągnął pełne porozumienie z Trabzonsporem i po zakończeniu udziału w turnieju przejdzie do tureckiego zespołu na zasadzie wolnego transferu.

Słowak zwiąże się z nowym pracodawcą dwuletnim kontraktem z gwarantowaną pulą zarobków wynoszącą 3 miliony euro rocznie.

Tym samym blisko 34-letni gracz dołączy do swoich kolegów z włoskich boisk takich jak Bruno Peres i Gervinho, którzy związali się przed nim z „Niebiesko-Białymi”.

Hamšík zdążył rozegrać sześć spotkań dla IFK Göteborg i zdobył w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy