Marek Hamšík gotowy do zmiany otoczenia. Słowak z pełnym porozumieniem

Marek Hamšík gotowy do zmiany otoczenia. Słowak z pełnym porozumieniem fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Marek Hamšík ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Trabzonsporem - poinformował Gianluca Di Marzio.

Reprezentant Słowacji dołączył w marcu do IFK Göteborg. Doświadczony pomocnik zdecydował się zasilić szeregi szwedzkiego zespołu z uwagi na możliwość przygotowania się w nim do udziału w Mistrzostwach Europy.

Blisko 34-letni zawodnik osiągnął wyznaczony przed siebie cel i pomimo borykania się z problemami zdrowotnymi znalazł się w kadrze swojej drużyny narodowej, która już 14 czerwca rozpocznie rywalizację na EURO 2020 od meczu z Polską.

Występ Marka Hamšíka w tym spotkaniu wydaje się na obecną chwilę mało prawdopodobny w przeciwieństwie do nadchodzącego transferu z udziałem byłego gracza Slovana Bratysława, Brescii, Napoli oraz Dalian Professional.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że ofensywny pomocnik osiągnął pełne porozumienie z Trabzonsporem i po zakończeniu udziału w turnieju przejdzie do tureckiego zespołu na zasadzie wolnego transferu.

Słowak zwiąże się z nowym pracodawcą dwuletnim kontraktem z gwarantowaną pulą zarobków wynoszącą 3 miliony euro rocznie.

Tym samym blisko 34-letni gracz dołączy do swoich kolegów z włoskich boisk takich jak Bruno Peres i Gervinho, którzy związali się przed nim z „Niebiesko-Białymi”.

Hamšík zdążył rozegrać sześć spotkań dla IFK Göteborg i zdobył w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy