Marek Hamšík gotowy do zmiany otoczenia. Słowak z pełnym porozumieniem

Marek Hamšík gotowy do zmiany otoczenia. Słowak z pełnym porozumieniem fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Marek Hamšík ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Trabzonsporem - poinformował Gianluca Di Marzio.

Reprezentant Słowacji dołączył w marcu do IFK Göteborg. Doświadczony pomocnik zdecydował się zasilić szeregi szwedzkiego zespołu z uwagi na możliwość przygotowania się w nim do udziału w Mistrzostwach Europy.

Blisko 34-letni zawodnik osiągnął wyznaczony przed siebie cel i pomimo borykania się z problemami zdrowotnymi znalazł się w kadrze swojej drużyny narodowej, która już 14 czerwca rozpocznie rywalizację na EURO 2020 od meczu z Polską.

Występ Marka Hamšíka w tym spotkaniu wydaje się na obecną chwilę mało prawdopodobny w przeciwieństwie do nadchodzącego transferu z udziałem byłego gracza Slovana Bratysława, Brescii, Napoli oraz Dalian Professional.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że ofensywny pomocnik osiągnął pełne porozumienie z Trabzonsporem i po zakończeniu udziału w turnieju przejdzie do tureckiego zespołu na zasadzie wolnego transferu.

Słowak zwiąże się z nowym pracodawcą dwuletnim kontraktem z gwarantowaną pulą zarobków wynoszącą 3 miliony euro rocznie.

Tym samym blisko 34-letni gracz dołączy do swoich kolegów z włoskich boisk takich jak Bruno Peres i Gervinho, którzy związali się przed nim z „Niebiesko-Białymi”.

Hamšík zdążył rozegrać sześć spotkań dla IFK Göteborg i zdobył w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matty Cash już dzisiaj z polskim obywatelstwem! Matty Cash już dzisiaj z polskim obywatelstwem! Legia Warszawa: Marek Gołębiewski rozpoczyna pracę trenera pierwszej drużyny. „To główny problem” Legia Warszawa: Marek Gołębiewski rozpoczyna pracę trenera pierwszej drużyny. „To główny problem” Bartosz Bereszyński opcją ratunkową dla giganta Bartosz Bereszyński opcją ratunkową dla giganta Newcastle United: Zmiana lidera w wyścigu o fotel menedżera?! Newcastle United: Zmiana lidera w wyścigu o fotel menedżera?! Czesław Michniewicz z wiadomością po zwolnieniu z Legii Warszawa. „W życiu piękne są tylko chwile...” Czesław Michniewicz z wiadomością po zwolnieniu z Legii Warszawa. „W życiu piękne są tylko chwile...” Antonio Conte otwarty na Manchester United. Klarowny powód Antonio Conte otwarty na Manchester United. Klarowny powód 19-latek następcą Kyliana Mbappé?! Paris Saint-Germain wrzuciło wyższy bieg 19-latek następcą Kyliana Mbappé?! Paris Saint-Germain wrzuciło wyższy bieg

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy