Marek Hamšík podpisał kontrakt z nowym klubem [OFICJALNIE]

Marek Hamšík podpisał kontrakt z nowym klubem [OFICJALNIE] fot. IFK Goteborg
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: IFK Goteborg

Marek Hamšík dołączył do IFK Göteborg.

Szwedzki klub poinformował, że słowacki pomocnik przeszedł testy medyczne i podpisał z nim kontrakt ważny do 30 sierpnia 2021 roku.

- Cieszę się, że tutaj jestem. Pozytywnie zaskoczyłem się wspaniałymi możliwościami szkoleniowymi, jakie tutaj zastałem. Nie mogę doczekać się pierwszego spotkania z kolegami z zespołu i rozpoczęcia treningów z nimi. Jak wszyscy wiedzą, podpisałem krótkoterminowy kontrakt. Nie zmienia to jednak faktu, że zrobię co w mojej mocy, by pomóc odnieść sukces drużynie. Od teraz będę dawał z siebie maksimum dla tego klubu - powiedział Hamšík, którego łączono również chociażby ze Slovanem Bratysława.

33-latek wrócił do Europy, kończąc swoją przygodę z Dalian Professional. Wcześniej przez blisko 12 lat występował on w Napoli, w barwach którego łącznie rozegrał 520 spotkań.

Dla Hamšíka priorytetem jest jak najlepsze przygotowanie do Mistrzostw Europy. W połowie roku zapewne zdecyduje on, gdzie będzie występował dalej.

W sezonie 2020 Göteborg zajął dopiero dwunaste miejsce w tabeli szwedzkiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy