Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank

2024-05-21 10:15:20; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Goal.pl

Marek Papszun został ogłoszony nowym trenerem Rakowa Częstochowa. Schedę przejął po Dawidzie Szwardze i można tylko przypuszczać, że negocjacje kontraktowe nie były łatwe. Mistrz Polski z „Medalikami” wywalczył ogromną kwotę na wzmocnienia ustępującego mistrza Polski - twierdzi Goal.pl.

To, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się science-fiction, we wtorkowy poranek ujrzało światło dzienne - Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa. Z nowym zespołem podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku, ale z opcją rozstania w konkretnym przypadku.

Nie ma wątpliwości, że powrót 49-latka pod Jasną Górę to hit, ale i zapowiedź ogromnych zmian, które nadciągają do klubu.

Jak informuje bowiem Damian Smyk z Goal.pl, przy okazji powrotu do Rakowa, szkoleniowiec zagwarantował sobie przede wszystkim najwyższy kontrakt trenerski w Ekstraklasie. Takich pieniędzy nie powstydziliby się najlepsi zawodnicy całych rozgrywek.

To jednak nie koniec, bo Papszun nie myśli tylko o sobie, ale też o całym przedsięwzięciu jednokrotnego mistrza Polski. Okazuje się bowiem, że trener wymógł na właścicielu Michale Świerczewskim ogromny budżet transferowy, który ma opiewać nawet na osiem milionów euro.

Żeby sobie uzmysłowić skalę, to ponad dwa razy tyle, ile na wzmocnienia miałaby zdaniem mediów przeznaczyć Legia Warszawa.

Nie ma złudzeń, że mamy w ten sposób zapowiedź przyszłego rekordu Ekstraklasy. Obecnie liderem w klasyfikacji jest Ali Gholizadeh, za którego Lech Poznań zapłacił niecałe dwa miliony euro. Wiele jest przesłanek ku temu, że Raków latem to przebije.

Zmiany w Częstochowie to oczywiście motywacja dla całej ligi, by jeszcze mocniej ruszyć na rynek. Następne rozgrywki zapowiadają się zatem pasjonująco.