Marek Papszun zrezygnował z trzech piłkarzy Rakowa Częstochowa. Nie pojadą na obóz

2024-06-22 17:32:32; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Marek Papszun zrezygnował z trzech piłkarzy Rakowa Częstochowa. Nie pojadą na obóz Fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun postanowił nie zabierać na obóz do Arłamowa Sonny'ego Kittela, Adnana Kovačevicia oraz Łukasza Zwolińskiego - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Po licznych medialnych spekulacjach na temat przyszłości Marka Papszuna szkoleniowiec zdecydował się wrócić do Rakowa Częstochowa i ponownie objąć jego zespół. Wiadomo było, że będzie to oznaczało pewne roszady w jego kadrze. Na razie sprzedani zostali Vladan Kovačević i Giannis Papanikolaou, a umowa Marcina Cebuli nie została przedłużona.

Zdaniem Tomasza Włodarczyka następni w kolejce do odejścia są Sonny Kittel, Adnan Kovačević oraz Łukasz Zwoliński. Jest to zbieżne z wcześniejszymi doniesieniami innych źródeł. Cała trójka dostała wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów.

Na temat Kittela wypowiedział się sam Papszun.

- Nie widzę Sonny'ego w swoich planach. Jest dalej zawodnikiem klubu, dlatego zobaczymy. Chciałbym zawodnika o innej charakterystyce na tej pozycji - przyznał, nie potwierdzając jeszcze jego odejścia, ale brak 31-latka w kadrze na obóz w Arłamowie mocno je uprawdopodabnia.

Niemiec trafił do Rakowa w poprzednim roku. Po strzeleniu czterech goli w 22 spotkaniach został wypożyczony do Western Sydney Wanderers.

Zwoliński również dołączył do częstochowskiej ekipy poprzedniego lata. W 38 meczach zdobył osiem bramek. Bilans 31-letniego napastnika może nie powala na kolana, ale biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki i tak był razem z Ante Crnacem oraz Władysławem Koczerhinem najlepszym strzelcem zespołu.

Występujący na środku obrony 30-letni Adnan Kovačević w minionym sezonie uzbierał 22 występy.