Marian Kosiński nie żyje

Marian Kosiński nie żyje
Redakcja
Redakcja
Źródło: Stal Mielec

W środę rano w wieku 75 lat zmarł Marian Kosiński, legenda Stali Mielec.

Środkowy obrońca urodził się w 1945 roku. Wychowanek Gwarka Tarnowskie Góry swój najlepszy czas spędził w Mielcu. Gdy jako jeden z najlepszych defensorów ligi pilnował dostępu do bramki, akcję kreowali między innymi Witold Karaś czy Grzegorz Lato.

W Stali dwukrotnie sięgnął po Mistrzostwo Polski. Przez jedenaście lat gry w „Biało-Niebieskich” uzbierał 303 mecze, co czyni go trzecim zawodnikiem z największą liczbą występów w klubie po Grzegorzu Lato i Zygmuncie Kukli.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem. Trzykrotnie pracował w Mielcu, jednak nigdy nie osiągnął nic spektakularnego. W 1990 roku przez chwilę był szkoleniowcem Karpat Krosno. Potem pracował z młodzieżą oraz jako nauczyciel wychowania fizycznego.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy