Mariano Díaz mógł trafić do Barcelony

2020-03-01 11:08:17; Aktualizacja: 4 lata temu
Mariano Díaz mógł trafić do Barcelony Fot. Real Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: El Mundo

Według najnowszych wieści, kiedy FC Barcelona otrzymała zgodę na transfer poza oknem, zanim pozyskała Martina Braithwaite’a, złożyła zapytanie w sprawie Mariano Díaza. Decyzja Realu Madryt była jednak odmowna.

Poważny uraz, którego nabawił się Ousmane Dembélé, pokrzyżował szyki sztabowi szkoleniowemu. Liczono bowiem, że Francuz będzie „wzmocnieniem”, a tymczasem mocno osłabił on swój zespół. W efekcie postanowiono wystąpić do hiszpańskich władz o zgodę na pozyskanie jeszcze jednego zawodnika. Było to konieczne, gdyż styczniowe okno transferowe dobiegło już końca.

Kiedy „Duma Katalonii” otrzymała „zielone światło”, w ciągu kilku dni sfinalizowała operację z udziałem Martina Braithwaite’a, który został sprowadzony z CD Leganés za 18 milionów euro. Okazuje jednak, że nim do tego doszło, ekipa z Camp Nou sondowała transfer Mariano Díaza z Realu Madryt.

Według „El Mundo” Barcelona złożyła oficjalne zapytanie w sprawie Dominikańczyka, jednak władze „Królewskich” szybko dali do zrozumienia swojemu największemu ligowemu rywalowi, że nie zamierzają mu pomagać w trudnej dla niego chwili. Konsekwencją tego był transfer reprezentanta Danii.

Te doniesienia są jednak o tyle zaskakujące, że 26-latek, który dołączył do „Los Blancos” z Olympique’u Lyon, w bieżącym sezonie brał udział raptem w dwóch spotkaniach. Warto przy tym wiedzieć, że doszło do tego w dużej mierze z powodu nieobecności Karima Benzemy i Garetha Bale’a w kadrze na Superpuchar Hiszpanii.

Dziś autor dziewięciu trafień w koszulce Realu Madryt być może otrzyma szansę występu. Został on bowiem powołany na mecz z Barceloną kosztem Luki Jovicia.