Mario Balotelli o krok od nowego klubu. „Mamy 85 procent porozumienia”

Mario Balotelli o krok od nowego klubu. „Mamy 85 procent porozumienia” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: A Spor

Mario Balotelli znajduje się na zaawansowanym etapie rozmów z Adaną Demirspor.

Doświadczony napastnik nie narzekał minionego lata na brak ofert po burzliwym zakończeniu swojego pobytu w Brescii, ale ostatecznie nie zdecydował się na zaakceptowanie żadnej z otrzymanych propozycji, ponieważ te nie satysfakcjonowały go pod względem finansowym oraz sportowym.

Blisko 31-letni zawodnik zmienił w znaczącym stopniu swoje nastawienie w tej kwestii dopiero po kilku miesiącach i zgodził się na zawarcie krótkoterminowej umowy z Monzą.

Beniaminek Serie B celował w wywalczenie szybkie awansu do krajowej elity i liczył na to, że Mario Balotelli pomoże mu osiągnąć ten cel, aby móc następnie liczyć na podpisanie dłuższego kontraktu.

Niestety „Biancorossi” ponieśli porażkę w play-offach z AS Cittadella (0:3, 2:0) i w związku z tym nie zdecydowali się podjąć rozmów z napastnikiem w kwestii ustalenia innych warunków współpracy.

Z zaistniałego faktu postanowił skorzystać beniaminek tureckiej Süper Lig, który już jakiś czas temu poinformował otwarcie o wyrażeniu gotowości do ściągnięcia napastnika.

W ostatnim czasie temat trochę ucichł. Z kolei sama Adana Demirspor zatrudniła Britta Assombalongę, co mogło wskazywać na to, że temat transferu doświadczonego zawodnika upadł.

Prezydent klubu przekonuje jednak, że nic takiego nie ma miejsca i nadal prowadzi rozmowy z Balotellim.

- Prawie osiągnęliśmy porozumienie z Mario. Powiedzmy, że mamy 85 procent. On powiedział nam, że chce do nas dołączyć. Przyjedzie do Turcji w przyszłym tygodniu. Jeśli dojdziemy do porozumienia, to założy naszą koszulę. Chce odnieść z nami sukces, aby pojechać na Mistrzostwa Świata w Katarze - przyznał Murat Sanack w rozmowie ze stacją A Spor.

Jeżeli wielokrotny reprezentant Włoch podpisze umowę z beniaminkiem Süper Lig, to stanie się on drugim wartościowym graczem znajdującym się w jego kadrze. Pierwszym jest Younès Belhanda, który związał się już z Adaną Demirspor.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy