Marotta: Nie będzie wielkich inwestycji w Juventusie

Marotta: Nie będzie wielkich inwestycji w Juventusie
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: Sky Sport Italia

Giuseppe Marotta stwierdził, że w letnim okienku transferowym Juventus FC skupi się na zatrzymaniu Antonio Conte, a nie na wielkich wydatkach na piłkarzy.

Conte odmówił podpisania nowej umowy do czasu, aż klub zaakceptuje jego strategię transferową, która pozwoliłaby stworzyć zespół na Ligę Mistrzów.

- Conte udowodnił że jest jednym z najlepszym trenerów na świecie, nie tylko nadzwyczajnymi wynikami zespołu, ale także swoim sposobem działania. Na razie skupiamy się na świętowaniu Scudetto, które kończy niezwykły okres. Od poniedziałku albo wtorku skoncentrujemy się na zagadnieniach dotyczących nadchodzącego sezonu. Pierwszym ważnym celem do osiągnięcia jest rozstrzygnięcie kwestii trenera – powiedział prezes zarządu.

Marottę poproszono również o komentarz w sprawie doniesień o pobycie byłego szkoleniowca Romy i Zenitu Luciano Spalettiego w Turynie, podczas którego miałby negocjować szczegóły kontraktu ze „Starą Damą”. 57-latek stwierdził, że gazety lubią tworzyć różne teorie na temat dostępnych szkoleniowców, ale klub interesuje się takimi plotkami.

Żądania Conte dotyczące solidnych wzmocnień najwyraźniej można traktować jednak w kategoriach marzeń, gdyż prezes potwierdza, że duże wzmocnienia na nadchodzący sezon są niemożliwe.

 - Naszym obowiązkiem jest osiągnąć doskonały sukces sportowy z konkurencyjnym składem, ale musi być to połączone z solidną pracą na treningach i z uwzględnieniem czynników ekonomicznych. Pewne transfery nie są niczym więcej niż utopią – stwierdził Marotta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy