Marotta po słowie z nowym klubem

Marotta po słowie z nowym klubem
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Calcio Mercato | Corriere della Sera

Tylko formalności dzielą Giuseppe Marottę od objęcia posady dyrektora Interu Mediolan.

Marotta w ostatnich latach stał się jedną z kluczowych postaci odbudowy Juventusu, który po kryzysie zaczął seryjnie zdobywać kolejne tytuły. Obecnie klub ma ambitne plany w kontekście zdobycia potrójnej korony, lecz nawet jeśli to się stanie, znanego działacza nie będzie już na pokładzie. Kilka tygodni temu poinformował on, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony.

Współpraca Włocha z „Bianconerimi” dobiegła już końca, zatem może on swobodnie znaleźć zatrudnienie gdzie indziej. Od dłuższego czasu najwięcej spekulowano, iż Marotta trafi do jednego z największych rywali „Juve” - Interu. Teraz „Calcio Mercato” twierdzi, że faktycznie tak się stanie, a finalizacja rozmów jest już na wyciągnięcie ręki.

Nowy prezydent „Beneamaty”, Steven Zhang, chwalił ostatnio 61-latka w rozmowie z dziennikarzami, co tylko utwierdziło włoskich żurnalistów, że przenosiny Marotty do Mediolanu są tylko kwestią czasu. Działacz ustalił warunki swojej umowy i jest już po słowie z nowym klubem, ale do rozwiązania zostało jeszcze kilka kwestii z Juventusem.

„Corriere della Sera” informuje, że w związku z odejście Marotcie przysługują pewne dodatkowe premie, lecz wypłacanie ich zajmie trochę czasu. Właśnie dlatego Włoch ma się spotkać z byłymi pracodawcami jeszcze w tym tygodniu, by uzgodnić obniżenie wspomnianych wypłat, co ma doprowadzić do jak najszybszego podjęcia pracy w Interze.

Na San Siro były już dyrektor generalny „Starej Damy” będzie pełnił tę samą funkcję. Co prawda dyrektorem wykonawczym jest już Alessandro Antonello, ale możliwe, że panowie po prostu podzielą się obowiązkami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy