Martin Tudor nie żyje

Martin Tudor nie żyje fot. FCSB
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FCSB | CFR Cluj

Martin Tudor zmarł w wieku 43 lat na zawał serca. Przez całą swoją zawodową karierę był związany z rumuńskimi klubami takimi jak FSCB czy CFR Cluj.

Zawodnik grający na pozycji bramkarza urodził się 10 czerwca 1976 roku w Avrigu, ale swoją przygodę z futbolem rozpoczął w Jiulu Petroșani.

Rumun zadebiutował w barwach tego zespołu w wieku 20 lat i jak się niedługo później okazało był to zarazem jego ostatni występ na seniorskim poziomie w tej drużynie, ponieważ w 1997 roku przeniósł się do Olimpii Satu Mare.

W debiutanckim sezonie wywalczył z tym klubem awans do rumuńskiej ekstraklasy i następnie pozostawił na tym poziomie bardzo dobre wrażenie na przedstawicielach FSCB (dawna Steaua Bukareszt), którzy zdecydowali się go pozyskać przed startem rozgrywek 1999/2000.

Martin Tudor nie mógł naturalnie odrzucić propozycji transferu do największego klubu w kraju i występował w nim przez kolejne sześć sezonów, które okrasił zdobyciem między innymi dwukrotnego mistrzostwa kraju.

Na późniejszym etapie swojej przygody z futbolem reprezentował jeszcze barwy CFR Cluj i Universitatea Cluj. Po rozstaniu z tym drugim zespołem postanowił zakończyć karierę w lutym 2008 roku.

Później zdecydował się ją jeszcze wznowić na jeden sezon, aby pomóc FCSB, gdzie po definitywnym zawieszeniu korków na kołku rozpoczął pracę w charakterze szkoleniowca bramkarzy.

43-latek odnajdował się w tej roli i zaliczył za jej sprawą pobyt nawet w reprezentacji Rumunii, w której nie było mu dane nigdy zagrać. Ostatnio był związany z Universitatea Craiova, gdzie pracował do początku 2020 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy