„Marzę o grze dla Pepa Guardioli, wiele o tym rozmawiałem z agentami”. Reprezentant Brazylii czeka na debiut w Manchesterze City po dobrym sezonie w LaLidze

„Marzę o grze dla Pepa Guardioli, wiele o tym rozmawiałem z agentami”. Reprezentant Brazylii czeka na debiut w Manchesterze City po dobrym sezonie w LaLidze fot. Conor Molloy / Pressfocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: TNT Sports

Yan Couto, piłkarz wypożyczony z Manchesteru City do Girony, ma nadzieję, że przy piątym podejściu w końcu uda mu się wcisnąć do planów Pepa Guardioli na następny sezon.

Prawy obrońca, znakomicie radzący sobie również na wahadle, stał się pełnoprawnym zawodnikiem „Obywateli” już przed sezonem 2020/2021, gdy został kupiony z ojczystej Coritiby za sześć milionów euro.

Od samego początku 21-letniego dziś piłkarza wysyłano na wypożyczenie. W Gironie łącznie spędza już trzecią kampanię, a w międzyczasie rozwijał umiejętności również w Bradze.

Trwająca kampania pod wodzą Míchela wychodzi dwukrotnemu reprezentantowi Brazylii fenomenalnie. Ma wielką szansę przyczynić się do awansu zespołu do elitarnej Ligi Mistrzów. Sam w tym celu dołożył od siebie gola i osiem asyst.

Bez względu na to, co napisze przyszłość, Couto nie ukrywa, że jego wciąż niespełnionym marzeniem jest wkrótce zadebiutować w ekipie Pepa Guardioli.

– Nie zawsze mam kontakt z Guardiolą, ale kiedy już nadarza się okazja porozmawiać, zawsze okazuje się miłą, otwartą osobą, wysłuchującą tego, co się ma do powiedzenia. Myślę, że dlatego odnosi takie sukcesy. Prezentuje się jak dobry gracz zespołowy – ocenił Couto w wywiadzie dla TNT Sports.

– Marzę, aby zagrać w jego drużynie. To niezwykły szkoleniowiec. Mam nadzieję, że pewnego dnia dostąpię takiego zaszczytu – dodał.

– Kiedy zagram w Manchesterze City? Jeszcze tego nie wiem. Wiele rozmawiam na ten temat z moimi agentami, powoli zaczynamy planować nasze cele. Mam kontrakt do końca czerwca 2026 roku. Trzeba zacząć od tego, czy wybiorę się na przygotowania do sezonu, czy chcą, żebym już stał się częścią tej drużyny. Na razie jest za wcześnie na takie dyskusje. Chcę, żeby ten mój bardzo dobry sezon w Gironie skończył się podróżą do europejskich pucharów – podsumował.

W Manchesterze City Couto załapał się tylko raz do kadry meczowej. Zdarzyło się to przy okazji pojedynku o Tarczę Wspólnoty w sierpniu 2021 roku.

Kilka tygodni temu mistrzowie Anglii osiągnęli werbalne porozumienie z Gironą w sprawie pozyskania innego zawodnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy