Mason Greenwood bardzo blisko transferu. Manchester United przyjął ofertę

2024-07-09 21:17:07; Aktualizacja: 4 dni temu
Mason Greenwood bardzo blisko transferu. Manchester United przyjął ofertę Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Theathletic.com

Mason Greenwood może już wkrótce opuścić definitywnie Manchester United. Angielski klub porozumiał się w sprawie transferu z Olympique'em Marsylia - przekazał David Ornstein.

Mason Greenwood znalazł się już niemalże po drugiej stronie piłkarskiej rzeki, gdy poważne oskarżenia skierowała przeciwko niemu partnerka. Ostatecznie te zostały wycofane, a więc 22-latek mógł wznowić karierę.

Oczywiście, o grze dla macierzystego Manchesteru United nie było mowy. Konkretne zakazanie wykazało nim Getafe, które sfinalizowało wypożyczenie.

Greenwood wykorzystał rok spędzony w Hiszpanii, by znowu wrócić na listy życzeń wielu klubów. Dla podmadryckiego zespołu zanotował dziesięć goli i sześć asyst w 36 meczach. To wystarczyło.

Łączony na przestrzeni ostatnich tygodni z wieloma kierunkami atakujący jest bardzo blisko transferu do Olympique'u Marsylia. Jak poinformował David Ornstein, doszło w tej sprawie do przełomu.

Francuska ekipa osiągnęła porozumienie z Manchesterem w kwestii operacji wartej 31,6 miliona euro (27,6 miliona kwoty podstawowej plus czterech milionów w postaci dodatków). Częścią ugody jest również procent o przyszłego transferu.

Przed Marsylią ostatni krok do głośnego ruchu: przekonanie ofensywnego gracza do podpisania kontraktu. Istotną rolę w negocjacjach może odegrać Roberto De Zerbi, który przejął stanowisko szkoleniowca na Stade Orange Vélodrome. Włoch jest znany z efektywnej pracy z młodzieżą.

Mason Greenwood błyszczał niegdyś w barwach „Czerwonych Diabłów”. W 129 meczach zaliczył 35 trafień oraz dwanaście asyst.