Mason Mount zmienił agenta. Wygląda na to, że odchodzi z Chelsea

Mason Mount zmienił agenta. Wygląda na to, że odchodzi z Chelsea fot. Conor Molloy/News Images/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail

Mason Mount nawiązał współpracę Neilem Fewingsem z agencji menedżerskiej ROOF. Ma on odpowiadać za letni transfer z udziałem angielskiego pomocnika - poinformowało „Daily Mail”.

Wychowanek Chelsea rozstał się blisko dwa lata temu z agencją menedżerską Stellar Football i powierzył czuwanie nad przebiegiem profesjonalnej kariery ojcu.

Ten nie posiadał na tym polu odpowiedniego doświadczenia. Dlatego za zgodą syna poszukiwał bardziej specjalistycznych doradców, by pomogli mu w prowadzeniu negocjacji z klubami.

Tu Mason Mount stawiał do niedawna na pierwszym miejscu przedłużenie kontraktu z „The Blues”.

Obie strony były początkowo optymistycznie nastawione do znalezienia nici porozumienia. Ostatnie transfery sprawiły jednak, że reprezentant Anglii nie może liczyć na otrzymanie satysfakcjonującej go oferty.

W efekcie otworzył się on na przedwczesne opuszczenie Stamford Bridge, co momentalnie starają się wykorzystać takie marki, jak Liverpool, Manchester United czy Newcastle United.

Podjęcie bardzo ważnej decyzji odnośnie najbliższej przyszłości przez 24-letniego zawodnika wymaga od niego pochylania się nad wieloma istotnymi sprawami. Z kolei to wpłynęłoby bez wątpienia na jego boiskową postawę i utrudniłoby mu wynegocjowanie odpowiednich warunków.

Z tego też powodu Mount postanowił odciążyć ojca i nawiązał współpracę z Neilem Fewingsem z agencji menedżerskiej ROOF, która dba o interesy między innymi jego klubowego kolegi - Kaia Havertza czy Sadio Mané, Serge'a Gnabry'ego, Virgila van Dijka, Tammy'ego Abrahama, Harveya Elliota i Marca-André ter Stegena.

Od tego momentu możemy spodziewać się przyśpieszenia toczących się rozmów z zespołami zainteresowanymi pomocnikiem.

Reprezentant Anglii zanotował trzy trafienia i sześć asyst w 32 występach w tym sezonie.

Mount opuścił do tej pory tylko dwukrotnie Chelsea. W obu przypadkach w ramach wypożyczenia do - Vitesse w sezonie 2017/2018 i Derby County w 2018/2019.

Więcej na temat: Mason Tony Mount Chelsea FC Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy