Masowe zainteresowanie Maurizio Sarrim. „Otrzymałem zapytania z Premier League i LaLigi”

2024-05-21 11:04:55; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Masowe zainteresowanie Maurizio Sarrim. „Otrzymałem zapytania z Premier League i LaLigi” Fot. sbonsi / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: La Gazzetta dello Sport

Maurizio Sarri w rozmowie dla włoskich mediów podzielił się nowiną, że jego postać przyciąga uwagę wielu klubów z zagranicy, w szczególności z Anglii oraz Hiszpanii.

Od ponad dwóch miesięcy 65-latek znajduje się poza trenerskim obiegiem. Do połowy marca zarządzał szatnią Lazio, lecz niedługo po odpadnięciu z 1/8 finału Ligi Mistrzów postanowił podać się do dymisji. Był to też okres, kiedy „Biancocelesti” notowali serię czterech porażek z rzędu w lidze.

Najświeższe pogłoski medialne z różnych źródeł łączą Sarriego z posadą w Sevilli oraz Newcastle United. Podczas towarzyskiego turnieju na rzecz świętej pamięci Niccolò Gallego, zmarłego w 2001 roku byłego zawodnika Bologny czy Arsenalu, taktyk przyznał, że otrzymał już werbalne propozycje od wielu potencjalnych pracodawców.

– Jestem otwarty na wszystkie atrakcyjne projekty. Na razie zwróciły się do mnie cztery kluby z zagranicy, w szczególności z Premier League i LaLigi. Wszystko zależy od możliwości średnioterminowych projektów, które mnie urzekną. Nie potrzebuję też takiego z udziałem w Lidze Mistrzów za wszelką cenę – wyznał cytowany przez „La Gazzetta dello Sport” bezrobotny szkoleniowiec.

Pomimo ogromnego doświadczenia w zawodzie i pracy przez długi okres na wysokim poziomie Sarri nie zapisał w życiorysie zbyt wielu trofeów. Ma ich na koncie dwa – najpierw w 2019 roku poprowadził Chelsea do triumfu w Lidze Europy, a rok później przedłużył ówczesną hegemonię Juventusu w Serie A, wygrywając mistrzostwo Włoch.

W przeszłości odpowiadał też za wyniki między innymi w Napoli, Empoli i Hellasie Verona.