2024-06-23 07:53:23; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Mateusz Bogusz – co to jest za gość! Dwa gole plus asysta przyszłego reprezentanta Polski i kontynuacja fantastycznej serii [WIDEO] Fot. Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Kariera Mateusza Bogusza w Major League Soccer rozkręciła się na dobre. Ósmy raz z rzędu napastnik dał znać o swojej wielkiej sile, strzelając dwa gole i zaliczając asystę w wysoko wygranym spotkaniu dla Los Angeles FC.

Były młodzieżowy reprezentant Polski trafił do ekipy z Kalifornii ponad rok temu. Leeds United zarobiło na transferze milion euro. O ile debiutancki sezon u ówczesnego mistrza rozgrywek przeszedł po cichutku, tak w drugim wyraża siebie głośno niczym grom z jasnego nieba.

W spotkaniu rozgrywanym przed własną publicznością Los Angeles FC pokonało San Jose Earthquakes aż 6-2. Przy połowie bramek zdobytych dla gospodarzy bezpośredni udział miał zawodnik urodzony w Rudzie Śląskiej.

To właśnie wychowanek Ruchu Chorzów otworzył wynik, rzucając się „szczupakiem” na dośrodkowanie posłane od Sergiego Palencii.

Przy akcji na 3-0 to Bogusz odwdzięczył się idealnym zagraniem z bocznego sektora. Futbolówka idealnie spadła na głowę wbiegającego Keia Kamary i jeszcze przed upływem pierwszej połowy było praktycznie „pozamiatane”.

Zawodnik z przeszłością w UD Ibiza wpisał się na listę strzelców jeszcze na początku drugiej odsłony. Dénis Bouanga zauważył niepilnowanego Polaka, a ten wykończył z ostrego kąta i mógł się cieszyć już z drugiego gola.

Po 17 meczach trwającej kampanii MLS bilans Bogusza to dziewięć goli i trzy asysty.

Przy tak wspaniałej dyspozycji powołanie dla Bogusza pozostaje kwestią czasu. Jeśli dojedzie on z formą przynajmniej do sierpnia, powinien znaleźć się w dorosłej kadrze „Biało-Czerwonych” na wrześniowe spotkania Ligi Narodów ze Szkocją i Chorwacją.