Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka!

Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! fot. Lens Strong / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Relevo.com

Mateusz Bogusz przenosi się do Major League Soccer. UD Ibiza doszła do porozumienia z Leeds United i zgodziła się na skrócenie wypożyczenia polskiego piłkarza. Dzięki temu lada chwila dołączy on do Los Angeles Galaxy - uważa Matteo Moretto z Relevo.com.

AKTUALIZACJA 21/03 09:08: Bogusz jednak nie dołączy do Galaxy, ale wciąż odchodzi z Leeds United.

***

Nominalny ofensywny pomocnik wiązał duże nadzieje z zaliczeniem transferu z Ruchu Chorzów do Leeds United w styczniu 2019 roku.

Ówczesny menedżer Marcelo Bielsa wychwalał umiejętności prezentowane przez Mateusza Bogusza. Jednocześnie nie widział dla niego miejsca w seniorskim zespole.

W efekcie młodzieżowy reprezentant Polski został trzykrotnie wysłany na wypożyczenie przez „Pawie” do Hiszpanii - raz do UD Logroñés i dwukrotnie do UD Ibiza.

W tym drugim zespole regularnie występował na zapleczu LaLigi, gdzie zwrócił na siebie zimą uwagę wysłanników Los Angeles FC. Ekipa Major League Soccer była zdeterminowana, by pozyskać Mateusza Bogusza. Osiągnęła nawet porozumienie z Leeds United w granicach dwóch milionów euro.

Cała operacja nie została zrealizowana przez weto UD Ibiza. W tej sytuacji dużo wskazywało na to, że wszechstronnemu piłkarzowi przyjdzie dokończyć sezon na hiszpańskich boiskach i dopiero po nim przenieść się do Ameryki Północnej.

Zespoły z tamtego regionu nie dawały jednak za wygraną. Dzięki temu 21-letni zawodnik zawita do Major League Soccer już teraz. Nie trafi on ostatecznie do Los Angeles FC, a Los Angeles Galaxy, o czym poinformował Matteo Moretto z Relevo.com.

Lokalny rywal LAFC przedstawił „Pawiom” korzystniejsze warunki finansowe. Z kolei te zapewniły atrakcyjny procent z tej kwoty ekipie z Balearów, by ta zgodziła się na skrócenie wypożyczenia.

Bogusz, pochodzący z Rudy Śląskiej, zdobył dwie bramki w 24 występach w tym sezonie.

UD Ibiza nie ma dużych szans na pozostanie na zapleczu LaLigi. Po dotychczas rozegranych meczach traci aż dwanaście punktów do ostatniej bezpiecznej lokaty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy