Mateusz Borek: Adam Buksa jest o krok od transferu do solidnej firmy europejskiej

Mateusz Borek: Adam Buksa jest o krok od transferu do solidnej firmy europejskiej fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mateusz Borek [Kanał Sportowy]

Napastnik New England Revolution Adam Buksa spisuje się w ostatnich tygodniach bardzo dobrze i niewykluczone, że zimą zmieni pracodawcę. Głos w sprawie postanowił zabrać Mateusz Borek.

Od początku tego sezonu Major League Soccer Adam Buksa jest w świetnej formie. Jeszcze latem tego roku pytały o niego zagraniczne kluby. Ostatecznie jednak nie doszło do wiążących rozmów.

Okazuje się jednak, że temat nadal istnieje. Tym bardziej że Polak bardzo dobrze spisuje się w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze. Teraz głos w sprawie postanowił zabrać Mateusz Borek.

- W lecie kilka klubów zgłaszało się po Adama. Był oferowany między innymi Augsburgowi, a działacze New England Revolution dostawali za niego oferty rzędu pięciu lub sześciu milionów euro. Klub poinformował go, że jeśli ktoś położy na stół siedem milionów euro, wtedy usiądą do rozmów - twierdzi dziennikarz.

- Teraz jednak nie mówi się o klubach typu ten Augsburg. Tamta półka jest już za nim. Należy natomiast spodziewać się solidnej firmy europejskiej. Jeśli nie Premier League, to ktoś pokroju AS Monaco. Jest zresztą kontakt pomiędzy działaczami tego podmiotu a agentem Adama, Pinim Zahavim. Spodziewam się, że w najbliższym oknie on wyfrunie ze Stanów Zjednoczonych - stwierdził.

25-latek rozegrał w trwającym sezonie 30 meczów, a jego dorobek to 16 goli. Kontrakt wiąże go z obecnym klubem do 31 grudnia 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy