Mateusz Borek: Adam Buksa jest o krok od transferu do solidnej firmy europejskiej

Mateusz Borek: Adam Buksa jest o krok od transferu do solidnej firmy europejskiej fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mateusz Borek [Kanał Sportowy]

Napastnik New England Revolution Adam Buksa spisuje się w ostatnich tygodniach bardzo dobrze i niewykluczone, że zimą zmieni pracodawcę. Głos w sprawie postanowił zabrać Mateusz Borek.

Od początku tego sezonu Major League Soccer Adam Buksa jest w świetnej formie. Jeszcze latem tego roku pytały o niego zagraniczne kluby. Ostatecznie jednak nie doszło do wiążących rozmów.

Okazuje się jednak, że temat nadal istnieje. Tym bardziej że Polak bardzo dobrze spisuje się w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze. Teraz głos w sprawie postanowił zabrać Mateusz Borek.

- W lecie kilka klubów zgłaszało się po Adama. Był oferowany między innymi Augsburgowi, a działacze New England Revolution dostawali za niego oferty rzędu pięciu lub sześciu milionów euro. Klub poinformował go, że jeśli ktoś położy na stół siedem milionów euro, wtedy usiądą do rozmów - twierdzi dziennikarz.

- Teraz jednak nie mówi się o klubach typu ten Augsburg. Tamta półka jest już za nim. Należy natomiast spodziewać się solidnej firmy europejskiej. Jeśli nie Premier League, to ktoś pokroju AS Monaco. Jest zresztą kontakt pomiędzy działaczami tego podmiotu a agentem Adama, Pinim Zahavim. Spodziewam się, że w najbliższym oknie on wyfrunie ze Stanów Zjednoczonych - stwierdził.

25-latek rozegrał w trwającym sezonie 30 meczów, a jego dorobek to 16 goli. Kontrakt wiąże go z obecnym klubem do 31 grudnia 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Adam Chrzanowski wrócił do Ekstraklasy OFICJALNIE: Adam Chrzanowski wrócił do Ekstraklasy Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy