Mateusz Borek ostro o Legii Warszawa. „Śmieszy mnie to”

Mateusz Borek ostro o Legii Warszawa. „Śmieszy mnie to” fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Kanał Sportowy [YouTube]

Legia Warszawa nie sprowadziła zimą następcy Ernesta Muçiego. Nie potrafi tego zrozumieć Mateusz Borek, który skrytykował działania władz wicemistrza Polski na Kanale Sportowym.

Legia Warszawa rozstała się zimą z dwoma kluczowymi zawodnikami. O odejściu Bartosza Slisza mówiło się sporo, dlatego jego transfer do Atlanty United raczej nikogo nie zaskoczył.

Stołeczna ekipa w odpowiedzi sprowadziła nowego pomocnika Qëndrima Zybę. Tutaj warto jednak zaznaczyć, że Kosowianin to zawodnik grający nieco wyżej, aniżeli na „szóstej pozycji”.

Znacznie bardziej zaskakujące było rozstanie z  Ernestem Muçim. 

Oczywiście, Albańczyk był przeznaczony na sprzedaż. Dzięki udanym występom w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy jego notowania na rynku poszybowały w górę. Wydawało się jednak, że do transferu dojdzie najwcześniej po sezonie. Atrakcyjna oferta Beşiktaşu nie pozostawiła włodarzom z Łazienkowskiej wyboru.

Turecki gigant zobowiązał się do zapłaty dziesięciu milionów euro. Kwota trafi na konto Legii w kilku ratach. Pierwsza z nich jeszcze nie została zrealizowana.

Mateusz Borek nie uważa to za wystarczające usprawiedliwienie warszawskiego zespołu.

- Śmieszy mnie narracja, że Legia nie dostała na razie za dużo kasy i nie miała pieniędzy, żeby kogoś kupić. Z całym szacunkiem - jak masz 13,5 miliona euro za transfery to te pięć-sześć musisz wydawać. Sądziłem, że Legia powinna mieć już przygotowanych nowych zawodników - powiedział dziennikarz na Kanale Sportowym.

Legia Warszawa po odpadnięciu z europejskich pucharów skupia się całkowicie na rozgrywkach ligowych. Aktualnie zajmuje piąte miejsce w tabeli, tracąc pięć punktów do liderującej Jagiellonii Białystok.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy