Mateusz Borek zaskoczył wyborem swojego faworyta do zdobycia Złotej Piłki

Mateusz Borek zaskoczył wyborem swojego faworyta do zdobycia Złotej Piłki fot. FotoPyK
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Kanał Sportowy

W programie „Hejt Park” na antenie Kanału Sportowego rozgorzała dyskusja na temat tego, kto w tym roku powinien dostać Złotą Piłkę. Faworytem Mateusza Borka jest Jorginho.

Urodzony w Brazylii reprezentant Włoch był przez długi czas wskazywano jako najpoważniejszy kandydat do zdobycia nagrody. Ostatnio, już na podstawie różnych mniej lub bardziej wiarygodnych przecieków, większe wydają się szanse Lionela Messiego i Roberta Lewandowskiego, a może nawet Karima Benzemy. Mateusz Borek nadal uważa jednak, że to piłkarz Chelsea zasługuje na wyróżnienie przyznawane przez France Football.

W programie, w którym obecni byli wszyscy założyciele Kanału Sportowego, temat Złotej Piłki wywołał Michał Pol. Dziennikarz zacytował tweeta Piotra Wołosika o tym, że na wyróżnienie zasługuje Mohamed Salah i zapytał swoich kolegów, kogo oni nazwaliby najlepszym piłkarzem świata w 2021 roku. Mateusz Borek wskazał Włocha, co wzbudziło zdziwienie pozostałych.

– Mówię Jorginho, bo wygrał mistrzostwo Europy i Ligę Mistrzów. Mówię trochę prowokacyjnie, mając w pamięci na przykład czasy Fabio Cannavaro, obrońcy reprezentacji Włoch, który też dostał Złotą Piłkę. Dzisiaj patrząc na to, że defensywnego pomocnika też nie zwracam uwagi na gole i asysty, a osiągnięcia piłkarza. A Jorginho wygrał Champions League i Euro i był fundamentalnym zawodnikiem dla swoich drużyn w obu tych rozgrywkach - tłumaczył Borek. 

– Wiem, że to nie pozycja, którą kochają ludzie, że brakuje trochę bramek i asyst, ale każdy, kto trochę zna się na tej grze wie, że są pozycje, grając na których nie trzeba strzelać, żeby być wielkim.

Z tą argumentacją nie zgadzał się Krzysztof Stanowski, który dałby Złotą Piłkę Lionelowi Messiemu. – Jorginho ani w Chelsea, ani w reprezentacji Włoch nie był piłkarzem najlepszym, a nawet tak kluczowym, żeby od niego zaczynać ustalanie składu. Byłby to kazus podobny do Raphaëla Varane'a, który w 2018 też wygrał wszystko, a nikt nie rozpatrywał go nawet jako faworyta do dostania tej nagrody.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy